Dead Island 2 Kaç Saat Sürüyor? Oyun Süresi Ne Kadar? Açıklıyoruz!

Paylaş

Kısa olması ve çabuk bitmesiyle eleştiriler toplayan Dead Island 2 kaç saat sürüyor? Oyunun hikayesini bitirmek ne kadar zaman alıyor? Zombi dolu dünyasıyla bizlere 21 Nisan’da kapılarını aralayan Dead Island 2’nin oyun süresini ve konusunu sizlerle paylaşıyoruz. Lafı fazla uzatmadan, buyurun başlayalım!

Dead Island 2’nin konusu ve hikayesi

“Melekler Şehri” olarak ünlenen Los Angeles’ta geçen oyun gerçek dünyadan ikonik mekanları karşımıza taşıyor. Bunlar arasında Hollywood, Beverly Hills, Pearl Beach gibi GTA V’ten hatırlayacağınız bölgeler de bulunuyor. Dambuster Studios tarafından geliştirilen ve mizahi yönleri ağırlıklı olan oyun beklenildiği gibi açık dünya değil. Bölgeler arasında yükleme ekranlarıyla geçiş yapabiliyoruz. Ancak bunun kötü bir şey olmadığını da belirtelim.

Dead Island 2 kaç saat sürüyor? Oyun süresi ne kadar?
Dead Island 2 kaç saat sürüyor? Oyun süresi ne kadar?

Dead Island 2’nin konusu ise zombi salgını başlayan HELL-A’dan kaçmak isteyen karakterlerimizin uçağının düşürülmesi ile başlıyor. Kendisini zombilerin ortasında bulan karakterimiz ve ekibi, burada hayatta kalmaya çalışırken bir özelliklerini fark ediyorlar. Bu özellik; onların zombi virüsüne karşı dirençli olması. Yani diğer insanların aksine onları bir zombi ısırdığı zaman dönüşmüyorlar. Aksine, özel bir kan taşıdıkları için bu onları güçlendiriyor. Hikayenin kalan kısmını oyunda deneyimlemeniz daha iyi olacaktır ancak başta klişe ve monoton gitse de sonlara doğru güzel açıldığını söyleyebiliriz. Peki serüvenin bitmesi kaç saati buluyor? Hemen açıklayalım!

Dead Island 2 kaç saat sürüyor? Oyun süresi ne kadar?

Dead Island 2’nin hikayesini bitirmek oyun tarzınıza göre 20 ila 25 saat arası sürüyor. Bu sırada 10 bölge dolaşıp burada toplam 24 ana görev tamamlıyorsunuz.

Ancak eğer oyunda ilerlerken denk geldiğiniz ana görevleri ya da kayıp insan bulma görevlerini yaparak ilerlerseniz, oyun süresinin oldukça artacağını da söyleyelim. Zira oyunda ana görev sayısı 24 iken, yan görevler ve kayıp insan bulma görevleri toplandığında 48 adet de ekstra aktivite ortaya çıkıyor. Bunun dışında oyunu %100 bitirmek için yapabileceğiniz çeşitli mücadeleler de bulunuyor.

Eğer oyundaki her şeyi tamamen bitirmek isterseniz, Dead Island 2’yi ortalama 50-60 saat kadar oynamanız gerekecek. Yani aslında oyun içerisindeki hikaye görevleri kadar yan aktivite de barındırıyor. Yapacak bir şey bulmak için çok çabalamanıza gerek kalmıyor.

Dead Island 2
Oyunun dövüş sistemi ise harika.

Aynı zamanda sizlerle bazı eğlenceli bilgileri de paylaşalım. Eğer oyunu yolunuza çıkan zombilerin büyük kısmını pataklayarak bitirirseniz hikayenin sonunda yaklaşık 2300 zombi dövmüş olacaksınız. Bunların yaklaşık 70 tanesi mini boss tadında “Apex” denilen zombilerden olacak. Ayrıca neredeyse gittiğiniz her bölgede de bir bölüm sonu canavarı ile karşılaşacaksınız, bu da oyunda yaklaşık 10 tane büyük boss olduğunu gösteriyor.

Dead Island 2, 21 Nisan 2023’te PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC platformları için çıktı. Tabii PC’de yalnızca Epic Games Store’da olduğunu da belirtelim. Eğer oyunu merak ettiyseniz incelememizden bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: