Dead Island 2 vs Gerçek Hayat Karşılaştırması Geldi: Dambusters Harikalar Yaratmış!

Paylaş

Dead Island 2 için oyundaki bölgelerin gerçekteki halleriyle karşılaştırıldığı yeni bir video paylaşıldı. Sektörde karşılaştırma videolarıyla bilinen ElAnalistaDeBits, şimdi de sevilen zombi oyunundaki mekanları gerçekteki halleriyle karşılaştırdığı bir video yayınlamış ve sonuçlar şahane görünüyor. Dambuster Studios, gerçekten bölgelerin gerçek halleriyle arasındaki benzerliği abartmış!

Dead Island 2’deki bölgelerin gerçek halleriyle arasında neredeyse hiç fark yok

ElAnalistaDeBits tarafından YouTube üzerinde yayınlanan video, oyunun gerçekteki bölgeleriyle bir karşılaştırmasını yapmış ve görecekleriniz sizi hayli şaşırtabilir. Los Angeles’ı kurgusal olarak ele alıp ünlü mekanları oyuna taşıyan Dead Island 2, bunu yaparken harika iş çıkarmış.

Oyunda Hollywood, Beverly Hills, Venice Beach gibi birçok ikonik bölge kendi isimleriyle ele alınmış durumda. Dambuster Studios da gerçekten bu bölgeleri orijinalliğini hiç bozmadan oyuna eklemeyi ve içerisinde hikayesini anlatmayı başarmış. Örnek vermek gerekirse karşılaştırma videosunda gördüğünüz Venice Beach’teki polis istasyonunu bire bir ölçülerde yapmakla kalmayıp içerisine de bir yan görev sığdırmayı başarmışlardı.

Bizim de incelediğimiz ve 21 Nisan’da piyasaya sürülen Dead Island 2 oyuncular nezdinde fazlasıyla sevilmişe benziyor. Bizden 84, küresel çapta eleştirmenlerden de ortalama 74 puan alan oyun Epic Games Store’a özel olarak satılıyor. Aşağıda bazı karşılaştırmaların ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Hepsinin görsel kredisi ElAnalistaDeBits’e aittir.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: