CD Projekt RED, Cyberpunk 2’yi Çok Oyunculu Yapmayı Düşünüyor: İptal Edilen Proje Rafa Kalkmamış

CD Projekt, Phantom Liberty DLC’sinden sonra odağı yeni projelere kaydırmış durumda. Project Orion adıyla geçen Cyberpunk 2 ve Witcher 4 ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda CD Projekt RED’in Boston stüdyosunda beklenen devam oyunu için çalışmaların başladığını duymuştuk. Hatta, stüdyoda görev alan bir geliştirici, ilk oyunun yalnızca ısınma olduğunu ve yeni oyunun çok daha iyi olacağının işaretlerini vermişti. Şimdi gelen haberler ise, aslında Cyberpunk 2077’nin çıktığı dönemde konuşulan fakat sonradan iptal edilen bir projeye atıfta bulunuyor. Görünen o ki CD Projekt, devam oyununun çok oyunculu tarafının da olmasını istiyor.

CD Projekt, Cyberpunk 2’nin çok oyunculu olmasını istiyor

Önümüzdeki yıllarda oyuncuların karşısına çıkarmak üzere heybesinde birçok farklı proje taşıyan CD Projekt RED tarafından yeni açıklamalar geldi. Reuters ile yaptığı bir röportajda şirketin CEO’su Adam Badowski, proje hakkında yeni açıklamalar yaptı. Badowski’ye göre bu yılın sonuna kadar Cyberpunk 2 için çalışan 80 kişinin olması bekleniyor. Şirketin Co-CEO’su olan Michal Nowakowski de CD Projekt’in, devam oyununun çok oyunculu olmasını istediğini belirtti. Ancak konu ile ilgili bundan fazla detay vermedi.

Bu fikir daha önce Cyberpunk 2077’nin sancılı doğumu yüzünden rafa kalkmıştı

Aslında bir Cyberpunk oyununun çok oyunculu olacak olması ilk kez gündeme gelmiyor. Cyberpunk 2077’nin çalkantılı çıkışı nedeniyle iptal edilen bir çok oyunculu modu da bulunuyordu. Ancak çıkıştaki sorunlarla mevcut iş gücünü oyunun hatalarını gidermeye odaklayan CD Projekt, bu projeyi iptal etmişti. Proje iptal edilse de görünen o ki fikir rafa kalkmış sayılmaz. Orion kod adıyla anılan ve şimdilik Cyberpunk 2 olarak isimlendirdiğimiz yeni oyunda, direkten dönen bu projede beklenen özellik de yer alacak gibi görünüyor.

Cyberpunk 2'de çok oyunculu bir mod bulunması isteniyor.
Cyberpunk 2’de çok oyunculu bir mod bulunması hedefleniyor.

Henüz Project Orion kod adıyla geliştirilen oyun hakkında neredeyse hiçbir detay bilinmiyor. Yapımın konsept aşamasında olduğunu ve çalışmaların CD Projekt’in Boston stüdyosunda başladığını biliyoruz. Ayrıca yeni oyun, ilk oyunun devamı niteliğinde olacak.

Polonyalı stüdyonun heybesi yeni projelerle dolu

Polonyalı stüdyo son zamanlarda Witcher 4 ve Project Orion ile gündemimize girmeyi başardı. Nihayet sorunlarından büyük ölçüde arınan Cyberpunk 2077’nin genişleme paketi Phantom Liberty yayınlanınca, artık yeni projelere odaklanmaya başladılar. Şu anda şirketin öncelikleri arasında yeni bir Witcher üçlemesinin ilk oyunu olacak, şimdilik Witcher 4 olarak isimlendirdiğimiz yapım yer alıyor. Bununla birlikte Cyberpunk 2 (namıdiğer Project Orion) de ufukta görünen isimler arasında.

CD Projekt RED’den gelen son haberlerde, Polaris kod adıyla geliştirilen yeni Witcher oyunu için çalışmaları hızlandırdığını öğrenmiştik. Görünen o ki yakın zamanda yeni projelerle ilgili haberleri daha sık almaya başlayacağız. Gelişmelerden geri kalmamak için bizi takip edebilir ve bildirimlerimizi açabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: