Counter-Strike 2 Duyurusu İle Birlikte Rekor da Tazelendi! CS:GO Tarihinin Rekorunu Kırdı

Paylaş

Valve gümbür gümbür gelen Counter Strike 2 duyurusu ile birlikte oyuncuları sevindirmişti ve şimdi sevinen oyuncular CS:GO’ya doluşmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda iki defa rekor oyuncu sayısına olaşan FPS oyunu dün bu rekorunu da tazeleyerek kendi tarihindeki en çok anlık oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Görünen o ki insanlar rakip FPS oyunlarını bırakıp yavaş yavaş CS2’ye hazırlanmaya başlıyor.

Counter Strike 2 duyuruldu, CS:GO oyuncu sayısı yine rekor kırdı

Counter Strike: Global Offensive tam iki hafta önce oyuncu sayısıyla kendi rekorunu kırmıştı, şimdi ise bu rekor artarak tazeleniyor. İki hafta önce 1.42 milyon ile yükselen çıta şimdi 1,519,457 oyuncuya yükselmiş durumda. Ücretsiz güncellemenin duyurulmasıyla birlikte birkaç günde 100 bin kadar oyuncu, eski güzel günlerin hatrına sevilen FPS oyununa geri dönmüş gibi görünüyor.

Counter-Strike 2
Counter-Strike 2 ekran görüntüsü

Tabi bu rekorun kırılması pek de sürpriz olmadı, ileride tazelenmesi de yine çok sürpriz olmayacaktır. Zira Valve, CS2 için duyurduğu yenilikleriyle şimdiden birçok FPS oyuncusunun dikkatini çekmiş durumda. Gerek iyileştirilmiş görseller, gerek yeni sis bombaları ve çeşitli efektler, teknolojinin klasik Counter Strike deneyimini rakipsiz kılacağını gözler önüne seriyor.

Tabi oyunun duyurulması ve beta testlerine insanların katılmaya başlamasıyla oyun dosyalarının güvenliği de biraz tehlikeye girmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre CS2’nin dosyaları sızdırılmıştı ve bazı insanlar bunları indirip botlarla birlikte oyunu test edebiliyorlardı. Sızıntıların ilerleme riski olduğundan, Valve’in yakın zamanda oyun ile ilgili yeni detaylar duyurması da olası.

Counter-Strike 2 bu yaz aylarında piyasaya sürülecek, hali hazırda Nisan ayına girmek üzere olduğumuzdan heyecanın ve CS:GO oyuncu sayısının yükselmemesi de işten bile değil.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: