Counter-Strike 2 Sızdırıldı Bile: Korsan Oyun Sitelerine Düşmesi An Meselesi

Paylaş

Bugün sabah saatlerinde Twitter’da tanınan bir isim olan vx-underground oyunun dosyalarının sızdırıldığını belirtti. Beta testleri için sınırlı sayıda oyuncu alan Counter-Strike 2 bütün dosyalarıyla sızdırılmış durumda. Valve bu konuda pek kimseye acıyan bir şirket olmadığından, dosyalar bir yerlerde belirmeye başlarsa bile pek uzun süre kalacağını düşünmüyoruz.

Counter-Strike 2 sızdırıldı, bilgileri internette dolaşıyor

Counter-Strike 2 dosyaları onion uzantılı web sitelerinde sızdırıldı ve insanlar oynamaya başladı bile. Tabi bunun tehlikeli ve içerisinde korsan yazılımlar bulundurması mümkün bir sürüm olduğunu en baştan belirtelim. Ayrıca sizinle burada herhangi bir bağlantı paylaşmamız da mümkün değil. Bu nedenle internette araştırarak bu sürüme erişen kişilerin oluşacak risklerden de kendilerinin sorumlu olduğunu belirtmek lazım.

Twitter’da Artie Yamomoto kullanıcı adına sahip bir oyuncu, oyunun korsan sitelere düştüğünü paylaştı. Ardından sitedeki dosyaların gerçek olup olmadığı konusunda şüpheleri olduğunu belirtti. Devamında gelen tweetler silsilesinde de dosyanın dijital imza bilgilerine bakarak Valve’in resmi dosyaları olduğunu tespit etti ve daha sonra oyundan görüntüler paylaştı.

Counter-Strike 2 sızdırıldı
Görsel: Twitter (@masterchaerge)

Counter-Strike 2 duyurusunun ardından çok gecikmeyen bu sızıntı haberi aynı zamanda oyunun güncellenmiş boyutunu da gösteriyor. Counter-Strike 2 kaç GB diye merak eden oyuncular için sizlerle bu bilgiyi de paylaşalım. Oyunun 19 GB civarında bir dosya boyutu var ve resmi sistem gereksinimleri henüz belli değil.

CS:GO 2 diyebileceğimiz bu büyük güncelleme 2023’ün yaz aylarında çıkacak. Eğer beta testlerine seçilmediyseniz bu gibi yollarla oyunu denemenizi tavsiye etmiyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: