KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Black Myth: Wukong Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Paylaş

Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri açıklandı ve yeni aksiyon rol yapma oyunu için nasıl bir PC’ye sahip olmamız gerektiği belli oldu. Game Science tarafından Unreal Engine 5 ile geliştirilen yeni oyun, hayli güçlü donanımlara ihtiyaç duyuyor. Dilerseniz gelin birlikte Black Myth: Wukong kaç GB sorusuyla birlikte ne kadar RAM istediğini ve tüm teknik detaylarını inceleyelim.

Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri

Donanım/AyarMinimumÖnerilenUltra
Grafik AyarıOrta (1080P)Yüksek (1080p)Çok Yüksek (1080P)
İşlemciIntel i5-8400
AMD Ryzen 5 1600
Intel i7-9700
AMD Ryzen 5 5500
Intel i7-9700
AMD Ryzen 5 5500
RAM16 GB16 GB32 GB
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 1060
AMD Radeon RX 580
Nvidia GeForce RTX 2060
AMD Radeon RX 5700XT
Intel Arc A750
Nvidia GeForce RTX 4070
AMD Radeon RX 7800XT
Depolama130 GB (HDD-SSD)130 GB SSD130 GB SSD
İşletim SistemiWindows 10/11 (64-bit)Windows 10/11 (64-bit)Windows 10/11 (64-bit)
Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri tablosu.

Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri tablomuzda görebileceğiniz gibi, oyun yeni nesil grafik teknolojileri nedeniyle oldukça güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duyuyor. Eğer orta ayarlarda 1080P çözünürlüğünde 30 FPS kare hızını hedefliyorsanız, GTX 1060 veya RX 580 sınıfı bir ekran kartı işinizi görecektir. Ancak ayarlar yükseldikçe, ihtiyaç duyulan sistem bileşenlerinin işlem gücü de artıyor. Ayrıca yukarıdaki tablonun, Işın İzleme teknolojileri için önerilmediğini de belirtelim. Zira Işın İzleme işin içine girdiğinde, maliyet de fazlasıyla artıyor.

Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri için yayınlanan resmî görsel.
Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri için yayınlanan resmî görsel.

Işın İzleme (Ray Tracing) için önerilen donanımlar

Eğer Black Myth: Wukong’u Ray Tracing, yani Işın İzleme teknolojisi ile deneyimlemek istiyorsanız, çok güçlü bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. Işın izlemenin düşük, orta ve yüksek ayarları için önerilen donanımlar şu şekilde:

Minimum (Düşük Işın İzleme)

 • İşlemci: Intel i5-9400 / AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 16 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3060
 • VRAM (Ekran Kartı Belleği): 8 GB

Önerilen (Orta Işın İzleme)

 • İşlemci: Intel i7-9700 / AMD Ryzen 5 5500
 • Bellek: 16 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 4060
 • VRAM (Ekran Kartı Belleği): 8 GB

Ultra (Çok Yüksek Işın İzleme)

 • İşlemci: Intel i7-9700 / AMD Ryzen 5 5500
 • Bellek: 32 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 4080 SUPER
 • VRAM (Ekran Kartı Belleği): 16 GB

Işın izleme teknolojileri devreye girdiğinde, geliştirici Game Science AMD ekran kartları için herhangi bir donanım paylaşmamış. Ancak eşdeğeri olarak düşünecek olursak, AMD için düşük ışın izlemede RX 6700 XT, orta ışın izlemede RX 7600 XT ve ultra ışın izleme ayarlarında da RX 7900 XTX ekran kartlarına ihtiyacınız olacak. Ancak DLSS teknolojisini desteklemedikleri için muhtemelen Nvidia’ya kıyasla daha düşük performans verecekleri tahmin ediliyor.

Black Myth: Wukong kaç GB
Oyuna ait bir ekran görüntüsü.

Black Myth: Wukong kaç GB?

Black Myth: Wukong oyununu bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 130 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Bunun ilerleyen dönemde gelebilecek muhtemel güncellemeler ile büyüyebileceğini de aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Black Myth: Wukong sistem gereksinimlerinde de belirtildiği üzere, minimum ayarlarda HDD destekleniyor. Ancak yine de geliştirici Game Science, SSD depolama aygıtlarının kullanılmasını tavsiye ediyor. Zira açık dünya bir aksiyon rol yapma oyunu olacak yapımda, türü gereği çok fazla nesnenin aynı anda yüklenmesi gerekecek. Günümüzde altın çağı geride kalmaya başlayan HDD tipi yavaş depolama aygıtları, takılma sorunlarına yol açabilir.

Black Myth Wukong Türkçe yama

Sonuç

Sonuç olarak karşımızda üst düzey grafik teknolojilerine sahip bir açık dünya aksiyon rol yapma oyunu bulunuyor. Black Myth: Wukong sistem gereksinimleri de bu sebepten hayli yüksek. Şu anda Steam’in en çok istek listesine eklenen oyunu olma ünvanını elinde tutan yapım, 20 Ağustos 2024’te piyasaya sürülecek. Ne yazık ki oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor ancak ilerleyen dönemde eklenip eklenmeyeceği konusunda da kesin bir bilgi yok.

Peki sizler yeni oyunun istediği donanımları nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: