Banishers: Ghosts of New Eden’ın Konusu ve Türkçe Dil Desteğine Dair Detaylar

Paylaş

Banishers: Ghosts of New Eden Türkçe dil desteği ve oyunun hikâyesine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. Aynı zamanda Türkçe yama konusuna da parantez açacağız. DON’T NOD tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından piyasaya sürülecek oyun, önümüzdeki günlerde çıkacak. Biz de sürprizi çok kaçırmadan size hikâyesine dair bilmeniz gereken detaylardan ve oyunu Türkçe dilinde oynayıp oynayamadığımızdan bahsedeceğiz. Öyleyse lafı uzatmadan gelin yeni aksiyon rol yapma oyununun detaylarına birlikte göz atalım.

Banishers: Ghosts of New Eden oyununun konusu ne?

Banishers: Ghosts of New Eden haritasını gerçek dünyadan alan oyunlardan birisi. ABD’nin kolonileşme zamanlarında geçeceğini biliyoruz. Oyunun mağaza sayfasında da belirtildiği üzere zaman dilimi olarak 1695’li yıllar seçilmiş. O zamanlar New Eden (Şimdi ise Eden) olarak anılan bölge, ölümcül bir lanet tarafından ele geçirilmiş. Ana karakterlerimiz Antea ve Red ile bu lanetin arkasındaki gizemi çözmek ve New Eden’ı bu elem durumdan kurtarmak görevi ise bize düşüyor. Çünkü, ana karakterlerimizin mesleği tam olarak bu.

Banishers: Ghosts of New Eden Türkçe dil desteği, yaması ve oyunun konusuna dair tüm detayları bu yazıda sizler için derledik.
Banishers: Ghosts of New Eden'ın Konusu ve Türkçe Dil Desteğine Dair Detaylar

Banisher olarak Antea ve Red, bölgedeki laneti çözüp olayı anlamak için araştırmalara koyulacaklar. Bu sırada onlarca farklı ve geliştiricinin de tabiriyle “hafızalarda yer edecek” karakter ile tanışıp, serüven boyunca farklı maceraların içerisine atılacağız. Bütün bu yolculuk sırasında ise ana mottomuz “Yaşayanlara yaşam, ölülere ölüm” olacak. Banisher olarak, yaşayanlar ve ölüler arasındaki dengeyi sağlamak bize düşüyor.

İlginizi Çekebilir: Banishers: Ghosts of New Eden sistem gereksinimleri

Hikâye boyunca zorlayıcı kararlar vermek durumunda olacağımız bir yapı ele alınacak. Yine mağaza sayfasında gördüğümüz üzere bu kararlar üç aşamada gerçekleşecek.

  • Suçlama (Blame): Bir vakada yaşayanı suçlayarak, yaptıklarının bir sonucu olarak ruhunu kurban edebileceğiz.
  • Banish (Sürgün et): Birisine musallat olan hayaleti, sonsuz bir ızdıraba mahkum etmek için sürgün edebileceğiz.
  • Ascend (Yükselt): Bir ruhu, ebedi kederden kurtararak ona huzur verip yükselmesini sağlayabileceğiz.

Bu kararların hepsinin oyun içerisinde birer yansıması olacak ve hikâyenin gidişatına, dünyanın şekillenmesine doğrudan etki edecekler.

Banishers: Ghosts of New Eden Türkçe yama gelir mi?
Banishers Ghosts of New Eden Türkçe yama gelir mi?

Bu serüven sırasında bizi hikâye anlatımının öne çıktığı sinematik bir sunum ve duygusal ara sahneler karşılayacak. Geliştirici ve yayıncının daha önce belirttiği gibi Banishers, yürek parçalayan bir senaryoya sahip olacak. Oyuncu ile bağ kurabilme noktasında seçilmiş bu duygusallığın oyuna ve oyunculara nasıl yansıyacağını çıktıktan sonra gözlemlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Ancak, Türk oyuncular için bilinmesi gereken bir konu daha olduğunu ekleyelim…

Banishers: Ghosts of New Eden Türkçe olacak mı?

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki Banishers: Ghosts of New Eden Türkçe dil desteğine sahip değil. Yayınlandığı tüm platformlarda eğer başka bir dili daha iyi bilmiyorsak, oyunu İngilizce dil seçeneğiyle oynamamız gerekecek.

Hikâye anlatımının bu denli öne çıktığı ve hikâyeyi çok iyi anlayarak kararlar vermemiz gereken bir yapımda Türkçe dil desteğinin bulunmamasını üzüntüyle karşılıyoruz. Geliştirici ekibin daha önce yayınladığı Jusant, Lost Records ve Vampyr gibi oyunlarda da yine Türkçe dil seçeneği maalesef bulunmuyordu. Banishers’da da ne yazık ki olmayacak.

Haliyle, yakın zamanda ülkemizde faaliyet gösteren ekiplerin Banishers Ghosts of New Eden Türkçe yama çalışmalarına başlayacağını tahmin ediyoruz. Konuyla ilgili herhangi bir gelişmeden sizi en hızlı şekilde haberdar etmek için gayret edeceğiz. Ayrıca, Obsidian’ın yeni oyunu Avowed için ülkemizdeki yerelleştirme stüdyolarından birisinin yaptığı açık çağrıya göz atmanızı da mutlaka tavsiye ederiz.

Banishers: Ghosts of New Eden 12 Şubat’ta PC, 13 Şubat’ta da PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için yayınlanacak. Bu yıl çıkacak tüm oyunları “2024 yılında çıkacak oyunlar” yazımızdan inceleyebilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: