Ana Sayfa Oyun Haberleri Diğer Türk Lokalizasyon Stüdyosundan Obsidian’a Açık Çağrı: “Avowed İçin Gönüllüyüz” #AvowedTurkish

Türk Lokalizasyon Stüdyosundan Obsidian’a Açık Çağrı: “Avowed İçin Gönüllüyüz” #AvowedTurkish

1
Türk Lokalizasyon Stüdyosundan Obsidian’a Açık Çağrı: “Avowed İçin Gönüllüyüz” #AvowedTurkish
Avowed Türkçe dil desteği

Bugüne kadar The Witcher 3, Cyberpunk 2077 ve Rainbow Six: Siege gibi oyunlarda imzasını gördüğümüz 23 Studios, Türkçe dil desteği için Obsidian’a çağrıda bulundu. Stüdyo sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Avowed’in Türkçe dil desteğine sahip olması için gönüllü olduklarını belirtti.

23 Studios, Obsidian’a seslendi: “Avowed oyununda Türkçe seçeneğinin olması için gönüllüyüz”

Video oyunlarında Türkçe dil desteği son zamanlarda daha çok karşımıza çıkmaya başladı. Geçen yılın en çok sevilen yapımlarından olan Baldur’s Gate 3 ve Diablo 4 gibi oyunları kendi dilimizde oynama şansına sahip olduk. Özellikle rol yapma oyunlarında eğer Türkçe dil desteği bulunmuyorsa, gereken İngilizce bilgisi daha da artıyor.

Bunun farkında olan 23 Studios, Obsidian’ın geliştirdiği yeni rol yapma oyunu Avowed için gönüllü olduğunu duyurdu. Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımda “Yıllardır oyunlarıyla büyümüş ve sevmiş bir topluluk olarak Pillars of Eternity evreninde hayat bulacak bir Obsidian RPG oyunu bizi gerçekten çok heyecanlandırdı” ifadelerine yer verildi. “Oyunda Türkçe seçeneğinin olmasını çok isteriz. Bunun için 23 Stüdyosu olarak gönüllüyüz.”

Türkiye’deki önemli yerelleştirme stüdyolarından birisi olan 23 Studios, daha önce The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi önemli oyunların yerelleştirmesini üstlenmişti. Aynı zamanda Aion Online, Hitman Absolution, Mount & Blade Warband ve çeşitli Total War oyunlarındaki Türkçe yerelleştirmede de aynı stüdyonun imzası bulunuyor.

Avowed Türkçe mi?
Avowed Türkçe mi?

Daha önce The Outer Worlds, Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas gibi oyunlarda imzası bulunan geliştirici Obsidian Entertainment’ın yeni oyunu Avowed, Türkiye’de merakla beklenen yapımlar arasında yer alıyor. Kalite standardını daha önce geliştirdiği Grounded, Pentiment gibi tüm oyunlarıyla belirleyen Obsidian’dan yine aynı kaliteye sahip bir RYO görmeyi bekliyoruz. Ancak oyunun Türkiye’de daha büyük kitlelere ulaşabilmesi ve daha çok insanın anlayarak oynayabilmesi için Türkçe dil seçeneğinin ne kadar önemli olduğunun da farkındayız.

Atarita olarak, oyunlarda Türkçe dil seçeneğinin bulunması konusunda biz de aynı hassasiyeti paylaşıyoruz. 23 Studios’un sesini firmalara duyurabilmek adına başlattıkları “#AvowedTurkish” etiketi üzerinden görüşlerinizi bildirerek sizde bu çağrının daha çok insana ve geliştirici stüdyoya ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz