Dereceli Oyuncuları Buraya! İşte Age of Empires IV En Güçlü Irk Sıralaması

Paylaş

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen Age of Empires IV, oyun dünyasının en popüler strateji serilerinden bir tanesinin dördüncü oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde dahi milyonlarca strateji sever tarafından aktif olarak oynanmakta olan oyun, son güncellemesi ile birlikte birçok yeni medeniyeti kendi içerisine eklemişti. Peki Age of Empires 4 en güçlü ırk hangisi? Anlatıyoruz!

Oyunun en güçlü ırklarına geçmeden önce dikkat etmemiz gereken bazı etkenler bulunuyor.

Neredeyse her çevrim içi rekabetçi oyunda olduğu gibi, Age of Empires 4’te de güncel metalar bulunuyor. Dolayısıyla en güçlü ırkların listesi dönem dönem değişebiliyor. Eğer oyunu çevrim içi oynamayı düşünen bir oyuncuysanız size verebileceğimiz en iyi tavsiye, dengeleme güncellemelerini en iyi şekilde takip etmeniz ve oynayacağınız ırkı güncel metayı baz alarak kararlaştırmanız olacaktır.

Age of Empires 4 en güçlü ırklar
Age of Empires 4 en güçlü ırklar

Tüm bunların yanı sıra güncel metanın oyunda ve rekabetçi sistemde etkisi büyük olsa da kendi belirlediğiniz bir ırkta yeterince ustalaşırsanız ve size sunulan tüm özelliklerde en iyi şekilde hakimiyet kurmaya başlarsanız dereceli sistemde oldukça yüksek liglere kadar hiçbir sorun yaşamadan zaferler elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Dolayısıyla eğer oyunu düşük bir ligde oynuyorsanız, oynarken en çok keyif aldığınız ırk sizin için oyunun en güçlü ırkı hâline gelebilir. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor bir oyun olan Age of Empires IV, özünde oldukça fazla pratik isteyebilir.

İşte Age of Empires IV en güçlü ırk sıralaması

Dünya’nın en iyi Age of Empires IV oyuncularından bir tanesi olan BeastyqtSC2’ye göre, şu anki şartlar değerlendirilerek yapılan bir Age of Empires IV en güçlü ırk sıralamasında birinci sıraya Zu Xi’nin Mirası yerleşiyor. Diğer tüm medeniyetlerin güç sıralamasına ise aşağıdan göz atabilirsiniz.

Age of Empires IV en güçlü ırk sıralaması
Age of Empires IV en güçlü ırk sıralaması

Eğer siz de Age of Empires IV’ün dereceli sezonunda ilerleme kaydetmek istiyorsanız, oyun içerisinde ustalaşana kadar kendinize belirli bir medeniyet seçip, o medeniyet ile yapılabilecek tüm stratejilere adapte olana kadar deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece belirli bir medeniyet ile yapılabilecek tüm kapsama hakim olmuş olacaksınız ve aynı yaklaşımı diğer ırkları tecrübe ederken de sergileyeceksiniz. Age of Empires IV en güçlü ırk içeriğimizin sonuna geldik. Eğer oyunun tek kişilik modunu oynarken daha keyifli bir hâle getirmek isterseniz de Age of Empires 4 hileleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

2 YORUMLAR

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: