Age of Empires 4 Hileleri ve Konsol Komutları

Meşhur "Foton Adam" geri döndü.

Paylaş

Age of Empires 4 hileleri sayesinde oyunu oldukça ilginç bir hale getirebilirsiniz. Oyunun hile konsoluna yazacağınız birkaç satırlık komutlarla, bambaşka bir deneyim elde etmek mümkün. Savaş sisini kapatmak gibi bazı detaylarla birlikte deneyebileceğiniz onlarca tuhaf seçenek de bulunuyor.

Age of Empires 4’ün hileleri sayesinde lazer fırlatabilen “Foton Adam” askerleri gibi oldukça tuhaf olaylara şahit olabilirsiniz. Bu kodlar, serinin hayranları arasında da oldukça popüler ve internette garip ve eğlenceli kullanımlarına denk gelmek de mümkün. Aynı zamanda oyuncular arasında “Age of Empires 4 hile programı” olarak bilinse de hemen hemen bütün oyunlarda kullanılabilen üçüncü parti yazılımlar da bulunuyor. Ancak, bilgisayarınıza üçüncü parti bir yazılım yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Oyunun dosyalarına etki etmeden kolaylıkla kullanabileceğiniz Age of Empires 4 hilelerini listeliyoruz.

AoE 4 hileleri ve Age of Empires 4 hile kodları
Foton Adam, oyunda görseldeki gibi gözüküyor.

Önemli Not: Oyunda hile kullanmak başarımlarda, ustalıklarda ve görevlerde ilerlemenizi tamamen durduracak. Lütfen kullanmadan önce bunu göz önünde bulundurun. Kullandığınız bir oturumda başarımların yeniden açılması için oyunu kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.

Age of Empires 4 hileleri nasıl aktifleştirilir?

Hilelerin büyük bir kısmı Age of Empires 4’ün sadece “Çarpışma” modunda kullanılabiliyorken, çok küçük bir kısmını da senaryo modunda kullanabiliyorsunuz. Kullanımı ise oldukça basit, oyunu oluştururken “Oyun Modu” sekmesinden “Hilelere İzin Veriliyor” yazısının yanındaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Sonrasında ise oyun içerisinde “Enter” tuşuna basarak sohbet kısmına Age of Empires 4 hile kodlarını girmeniz yeterli olacaktır.

Age of Empires 4 hileleri nasıl açılır?
Age of Empires 4 hilelerini “Çarpışma” ve “Senaryo” oyun modlarında kullanabilirsiniz.

Age of Empires 4 hile kodları neler?

Aşağıdaki tablodan, Age of Empires 4’ün bütün hilelerini ve kullanabileceğiniz oyun modlarını inceleyebilirsiniz. Oyun içerisindeki sohbet satırına tamamını küçük harflerle yazdığınızda, Age of Empires 4 hile kodları çalışacak ve ilgili komutu uygulayacaktır.

Hile KoduİşleviOyun Modu
smorgasbordOyuncuya tüm kaynaklardan 100.000 adet verir.Çarpışma/Senaryo
i have an app ideaOyuncuya altın verir.Çarpışma/Senaryo
take it for graniteOyuncuya taş verir.Çarpışma/Senaryo
knock on woodOyuncuya odun verir.Çarpışma/Senaryo
full meal dealOyuncuya yemek verir.Çarpışma/Senaryo
king size bedsNüfus sınırını en yükseğe çıkarır.Çarpışma/Senaryo
it was knownSavaş sisini kaldırır.Çarpışma
age me up scottySıradaki çağa geçilmesini sağlar.Çarpışma
at the coreBütün çekirdek birimlerden birer tane oluşturur.Çarpışma
inna jiffyİnşaat, araştırma ve birim üretimindeki bekleme süresini kaldırır.Çarpışma
make it quickSeçili birimleri ve binaları yok eder.Çarpışma
anti-pokeSeçilen birimler ve binalar hasar almaz.Çarpışma
one of usSeçili birimleri tarafınıza geçirir.Çarpışma
zeleportSeçili birimleri fare imlecinin olduğu yere ışınlar.Çarpışma
you monsterTüm hayvanları öldürür.Çarpışma
photon manMeşhur “Foton Askeri” birimini oluşturur.Çarpışma
it is knownTüm haritayı açar.Çarpışma
minimally minimalKullanıcı arayüzünü kapatır, tekrar yazıldığında ise açar.Çarpışma/Senaryo
another roundOyunu ağır çekim yapar.Senaryo
another cupOyunu turbo moduna alarak hızlandırır.Senaryo
i give upOyunu kaybetmenizi sağlar.Çarpışma/Senaryo
this is fineSeçili binada yangın çıkarır.Çarpışma
big bad sheepBütün koyunları kurtlara dönüştürür.Çarpışma/Senaryo
out with the newBirimlerinize saldırıldığında çıkan alarm sesini, Age of Empires 2‘deki alarm sesiyle değiştirir.Çarpışma/Senaryo
Age of Empires 4 hileleri ve hile kodları.

Şimdilik mevcut bütün Age of Empires 4 hileleri bu şekilde. Ancak, oyuna zaman içerisinde yeni DLC paketleri ekleniyor ve bu da devam edecek gibi görünüyor. Dolayısıyla, elimizdeki AoE 4 hilelerinin sayısının artacağını söylemek mümkün. Bununla birlikte, eklenen yeni haritalar ve yeni birimler için de yeni kodların ortaya çıkması bekleniyor.

Sonuç

Age of Empires 4 hileleri konusunda size aktaracaklarımız şimdilik bu kadardı. Eğer oyundaki başarı, ustalık veya görev ilerleyişinin etkilenmesini istemiyorsanız, şimdilik kullanmamayı düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra “Foton Adam” ile karanlık çağı aydınlatmak istiyorsanız, bu seçiminizi yargılayamayız. 😄

Bu içeriğimizde sizlere aktaracaklarımızın sonuna geldik. Eğer oyun ile ilgili sorularınız veya belirtmek istediğiniz noktalar bulunuyorsa, yorumlar kısmını kullanmayı unutmayın. Şimdiden bütün strateji severlere iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: