Skate Oyunundan Yeni Detaylar Geldi: Seride Yapılmayan Şeyler Deneniyor

Paylaş

Electronic Arts tarafından geliştirilen yeni Skate oyunu hakkında bazı detaylar gün yüzüne çıktı. Geliştiriciler yayınladıkları bir blog gönderisiyle oyunu bekleyenler için ne gibi yeni detayların bulunduğunu ve bunları eklerken nelere dikkat ettiklerini paylaştı. Oyun alanında herkes biraz daha özgür ve yaratıcı şekilde hareket edebilsin kaygısı güdülerek oyunda serinin bugüne kadar yapmadığı şeyler deneniyor. Bu anlamda kaykay ve spor oyunlarını sevenlerin ilgisini çekebilecek bazı detaylar da söz konusu.

Yeni Skate, seride bu zamana kadar alınmayan riskleri alıyor

Geliştirici ekip yayınladıkları yeni blog gönderisinde oyunculara hala yeni bir Skate oyunu geliştirdiklerini hatırlatırken, yeni oyunda karşılaşabileceğimiz bazı detayların da altını çiziyor. Özellikle internetteki kaykay videolarından ilham aldıklarını ve oyuncuların, oyun alanı içerisinde özgür ve yaratıcı olabilmesi için özen gösterdiklerini belirtiyorlar.

Geliştirilme sürecinin erken bir aşamasında olan Skate için deneyimli ve yeni oyuncuların hepsinin rahatlıkla oynayabileceği söyleniyor. Geliştirici, bu konuya ayrıca özeniyor. Oyunda olacağı açıklanan yeni mekanik ve numaralar ise şu şekilde:

  • Wallies
  • Slappies
  • Boned Ollies
  • Çeşitli hızlı takla hareketleri
  • “Held flip” hareketleri

Aynı zamanda hem yayınlanan videoda hem de blog gönderisinde, geliştirme sürecine dair de bazı süreçler anlatılmış. Oyuna yeni bir hareketin eklenme süreci aşamalarla belirtilmiş ve oyun geliştirmenin aslında ne kadar çok disiplinli bir iş olduğu da gözler önüne seriliyor. Bir hareket için motion capture kayıtları alınıp, animasyonlar ayarlandıktan sonra oynanışa yedirilme ve dengeleme gibi süreçlerin yaşandığı söyleniyor. Oyunda onlarca farklı hareket ve mekanik olduğunu düşünürsek, aslında bu da Skate’in uzun süren geliştirme sürecini açıklıyor.

Skate.
skate.

Oyun henüz geliştirme sürecinin erken aşamalarında, bu nedenle herhangi bir çıkış tarihi duyurusu beklemek için çok erken. Ancak kaykay tutkunuysanız ve geliştirme sürecinin bir parçası olmak istiyorsanız buraya tıklayarak Insider programına kaydolabilirsiniz. Ayrıca oynanış kısmında paylaşılan ekran görüntülerini kaçırdıysanız, ilgili yazımızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: