2K, Yeni BioShock Oyunu İçin “Çılgınlar Gibi” İşe Alım Yapıyor: Beklentileri Yükseltmeli miyiz?

Paylaş

2K Games’in yeni bir BioShock oyunu geliştirdiği bir süredir biliniyor. Eski oyunları geliştiren ekipten pek kimse kalmamış olsa da projenin başında Cloud Chamber bulunuyor ve şu sıralar, şirket çok fazla iş ilanı açmış durumda. Haliyle, yeni BioShock oyunu için de beklentileri yükseltmeli miyiz? Sorusu ortaya çıkmış durumda.

Yeni BioShock oyununun kadrosu büyüyor: Stüdyo “deli gibi işe alım yapıyor”

Stüdyonun resmî web adresinde “Cloud Chamber, şu anda San Francisco Körfez Bölgesi ve Montreal Quebec olmak üzere iki harika lokasyonda oyun geliştiricileri için deli gibi işe alım yapıyor” ifadelerine yer vermiş. Animasyon, sanat tasarımı, senaryo yazımı, yapımcılık, yönetmenlik gibi birçok farklı iş kolunda toplamda 29 ilan açılmış durumda. Bu endüstri devleri için bile büyük bir sayı ve BioShock gibi nispeten daha küçük geliştirme ekiplerinde bu sayıda ilan görmek, beklentileri de artırabilir.

Yeni BioShock oyunu için işe alımlar artıyor.
Yeni BioShock oyunu için işe alımlar artıyor.

2K Games, Aralık 2019’da BioShock serisi için yeni bir oyun üzerine çalışmalara başlandığını duyurmuştu. Ancak o günden bu yana ağzını bıçak açmayan şirket, oyun hakkındaki sessizliğini koruyor. Daha önce ortaya çıkan bir iş ilanına göre de mevzubahis oyun, ilginç bir kurgu içerecek. Borealis adında kurgusal bir Antarktika’da geçecek oyun, 1960’lara gidecek ve fantastik bir dünyada geçecek. Tabii ki bu yalnızca bir iddia.

Ekipte eskilerden Tasarım Direktörü Jonathan Pelling, Yaratıcı Yönetmen Hoagy de la Plante gibi birçok emektar yer alıyor. Bu isimler, daha önce çıkan ve adını oyun tarihine yazdıran BioShock oyunlarında görev almıştı. Öte yandan oyunun orijinal yönetmeni Ken Levine, yeni oyunda yer almıyor.

Levine, BioShock Infinite’in geliştirici stüdyosu Irrational Games kapatıldıktan sonra kurduğu 2K stüdyosu Ghost Story Games’in ilk oyunu Judas üzesrinde çalışıyor. Judas’ın da en geç önümüzdeki yılın bahar aylarına kadar çıkması bekleniyor. Bu yılın başlarında yapılan PlayStation State of Play 2024 etkinliğinde oyuna dair bir fragman da görmüştük.

Peki siz yeni BioShock oyunundan yana ümitli misiniz? Görüş ve fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarla yorumlar kısmında paylaşmaktan çekinmeyin!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: