Söylentilere Göre Xbox, Yeni Fallout Oyunu Daha Erken Çıkmalı Diyor

Diziye olan ilginin tavan yapıp oyunlara yansımasının ardından Microsoft, yeni Fallout oyunu daha erken piyasaya sürülsün istiyor.

Paylaş

Amazon’un Fallout dizisinin çıkmasıyla birlikte oyunlara olan ilginin inanılmaz bir seviyede yükseldiğini hep birlikte gördük. İddialara göre ise Xbox, yeni Fallout oyunu daha erken çıksın istiyor. Dizinin çıkması ve beğenilmesi ile birlikte tüm Fallout oyunlarının anlık oyuncu sayılarında yaklaşık 10 kat artış gözlemlenmiş ve günlük oyuncu girişleri milyonları bulmaya başlamıştı. Üstelik tüm bunlar, yıllar önce piyasaya sürülen eski oyunlarda gerçekleşti.

Xbox, yeni Fallout oyunu için beklentilerin farkında

Yakın tarihli bir podcast sırasında konuşan ünlü gazeteci Jez Corden’a göre Xbox, Fallout markasına olan talebin oldukça farkında. Yeni Fallout oyununun ne kadar başarılı olacağının bilincinde olan şirket, Fallout 5’in geliştirme sürecini hızlandırmak istiyor. Aslında Xbox’ın bu konuda çok iyi bir seçeneği bulunuyor. O da Fallout New Vegas’ın geliştiricisi Obsidian Entertainment. İlk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen Fallout New Vegas, oyuncular tarafından çok sevilmiş ve Bethesda iş birliği ile Obsidian tarafından geliştirilmişti.

Yeni Fallout Oyunu Daha Erken Gelebilir mi?
Söylentilere Göre Xbox, Yeni Fallout Oyunu Daha Erken Çıkmalı Diyor

Her iki sevilen şirketin de Microsoft çatısı altında bulunduğunu düşünecek olursak, böyle bir iş birliğini neden yeniden görmeyelim ki? Gene de Obsidian Entertainment’in şu anda Avowed ve The Outer Worlds 2 gibi yapımlar üzerinde çalıştığını düşünecek olursak bu onlar için yakın zamanda pek de olası görünmüyor ama Microsoft, Fallout markasını farklı bir geliştiriciye de verebilir. Bethesda’nın Starfield üzerinde çalışmaya devam etmekte olduğunu ve bir yandan da The Elder Scrolls 6’yı geliştirdiğini düşünecek olursak yeni Fallout oyunu için 2030’lu yıllara kadar beklememiz gerekebilir.

Fallout dizisi ile birlikte oyunlara oluşan yoğun ilginin geçici olduğunu düşünecek olursak kısa süre içerisinde bu devasa ilginin söndüğünü görebiliriz. Xbox, serinin yeni oyununu şu anki popüler döneme yetiştiremeyecek olsa da dizinin ileriki sezonları ile birlikte piyasaya sürülecek bir Fallout oyunu gerçekten başarılı bir çıkış süreci geçirebilir. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan dizinin ikinci sezon için de onay aldığını düşünecek olursak ileriki sezonlar için böyle bir senaryoyu planlamış olabilirler. Gene de Microsoft’un yeni Fallout oyunu için nasıl bir strateji izleyeceğini hep birlikte göreceğiz gibi görünüyor.

Eğer siz de hazır dizisi çıkmışken serinin oyunlarına başlamak istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz Fallout oynama sırası içeriğimize göz atabilirsiniz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: