Xbox Game Pass’e Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu: İlk Günden Gelenlerle Katalog Hiç Fena Değil!

Kolayından zoruna, orta çağından buz hokeyine kadar geniş bir katalog.

Paylaş

Nisan ayı içerisinde Xbox Game Pass’e eklenecek oyunlar belli oldu ve bu ayın büyük kısmını sevilen bağımsız yapımlar oluşturuyor. Gerek çıktığı günden kütüphaneye eklenecek, gerekse bir süre önce çıkmış oyunlarla ilk etapta 6 oyunluk bir katalog bizi bekliyor. Tabii ki bu ayın yıldızları arasında Steam’in en çok beklenen oyunu Manor Lords dikkat çekiyor. Gelin Game Pass’e eklenecek oyunlara göz atalım.

Have a Nice Death, Manor Lords ve dahası: İşte Xbox Game Pass’e eklenecek oyunlar

Bu ayın kataloğunda ilk günden kütüphaneye eklenecek iki oyun yer alıyor. Bunlardan ilki, Aggro Crab tarafından geliştirilen ve 25 Nisan’da çıkacak Another Crab’s Treasure olarak karşımıza çıkıyor. Tatlı grafiklerine ve sevimli karakterlerine aldanmayın; çünkü kendisi bir souls-like oyunu. Mizahi yönünün önde olacağını düşündüğümüz aksiyon RYO türündeki yapım, ilk günden Xbox Game Pass’e eklenecek.

Xbox Game Pass eklenecek oyunlar Nisan 2024
Xbox Game Pass'e Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu: İlk Günden Gelenlerle Katalog Hiç Fena Değil!

Çıkar çıkmaz abonelerin erişimine açılacak bir diğer oyun da Manor Lords. Steam’de an itibarıyla en çok istek listesine eklenen oyun ünvanına sahip yapım büyük bir kitle tarafından bekleniyor. Biz de geçen günlerde kendisini Manor Lords ilk bakış yazımızla sitemize konuk etmiş ve oyuna dair görüşlerimizi paylaşmıştık. Erken erişim oyunu olarak çıkacak Manor Lords da 26 Nisan’da oyuncularla buluşacak.

İlk günden gelenlere ek olarak 16 Nisan’da çıkan Harold Halibut da an itibarıyla Xbox Game Pass’te bulunabilir. Şahsına münhasır yapısı, tatlı grafikleriyle hikâye odaklı bir oyun olan Harold Halibut oyuncular için tadı damakta kalacak bir macera vadediyor. Sinematik anlatıya odaklanan oyun, hayatın telaşından kendisini çekip sıyırmak isteyen oyuncular için PC Game Pass kütüphanesinde bekliyor. Aynı zamanda Xbox Series X|S konsollarından da oynanabilir.

Kule savunma türünü sevenler için ise Orc Must Die 3 de hem konsol hem de PC için Xbox Game Pass’e eklenecek oyunlar arasında yer alıyor. Bugün, 17 Nisan tarihinde kütüphanenin bir parçası olacak. Sevilen kule savunma serisinin şimdilik son oyunu olan yapım, strateji severlere keyifli saatler vadediyor.

Nisan ayı boyunca Xbox Game Pass'e eklenecek oyunlar belli oldu. Tarihler ve detayları haberimizde bulabilirsiniz!
Xbox Game Pass'e Nisan Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu: İlk Günden Gelenlerle Katalog Hiç Fena Değil!

Buz Hokeyi meraklıları için EA Sports NHL 24 oyunu da konsol tarafında Xbox Game Pass’e eklenecek. Takvimleriniz 18 Nisan’ı gösterdiğinde girip deneyebileceksiniz. Kendisini takiben 23 Nisan’da, yine ilk günden JRPG türündeki Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes da kütüphaneye eklenecek. Konsol ve PC tarafında oyunu çıktığı gibi Game Pass üzerinden oynayabileceğiz.

Nisan ayının kapılarını da Have a Nice Death kapatacak. Geçen yıl çıkan ve oldukça sevilen aksiyon rogue-like oyunu, konsol ve PC için Game Pass abonelerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tarihler 30 Nisan’ı gösterdiğinde her iki platformdan da aboneler indirip bu zorlayıcı maceraya atılabilecekler. Oyunun kıvamını merak ediyorsanız, ekibimizin rogue-like gurusu ve zor oyun avcısı Eren’in yazdığı Have a Nice Death incelemesini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Nisan 2024’te Xbox Game Pass’e gelecek oyunlar bu şekildeydi. Sizin favoriniz hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Kaynak:VGC
Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: