World of Warcraft’ı Unreal Engine 5’e Taşıyacak Yeni Hayran Projesi Duyuruldu!

Bu sefer videodan ibaret değil...

Paylaş

World of Warcraft hayranlarını heyecanlandıracak ilginç bir haber ile karşınızdayız. Unreal Engine 5 ortaya çıktığından beri çeşitli oyunların burada prototipleri yapıldı ve oyuncuların beğenisine videolar ile sunuldu. Hatta yeni oyunların bile bu oyun motorunda nasıl görüneceğine dair denemeleri bugüne kadar gördük. Şimdi ise Blizzard’ın 20 yıldan uzun süredir sevilerek oynanan MMORPG oyunu World of Warcraft, Unreal Engine 5 ile tanıştı. Ancak bu sefer yalnızca bir videodan ibaret değil.

Hayranlardan Unreal Engine 5 ile World of Warcraft çalışması

Uzun yıllardır eşsiz atmosferi ve sistemleriyle MMORPG oyuncularının gözdelerinden birisi olmayı başaran World of Warcraft, modern teknoloji ile nasıl mı görünürdü? Turtle WoW 2.0 projesi etrafında toplanan bir geliştirici ekip, oyunu Unreal Engine 5‘e taşıyarak oluşturdukları yeni bir video yayınladı. Hemen aşağıdaki videodan oyunun UE5 üzerinde nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz, keyifli seyirler!

Klipte özellikle Unreal Engine 5’in Lumen aydınlatma teknolojisinin esintilerini görürken, orijinal modellerin korunduğu da dikkatimizi çekiyor. Poligon sayıları bakımından düşük olmasıyla tam o “yeni nesil hissi” verilmiş olmasa da hayranlar tarafından oynanabilecek olması büyük olay.

Turtle WoW 2.0, başka bir hayran yapımı genişletme paketi olan Mysterious of Azeroth’un yeni bir bölümü olacak. İçerisinde toplamda iki farklı grafik modu barındıracak bu ek paket, oyunun orijinal külliyatına odaklanacak. Geliştirici ekip, bu paket için gerekli donanımlar içeren sistem gereksinimlerini de yayımlamış durumda.

Legacy grafik modu için

  • İşlemci: Intel Core i3-2100 veya AMD A6-3600
  • Bellek: 1 GB
  • Ekran Kartı: Entegre (Intel HD Graphics veya AMD eşdeğeri gibi) grafik kartlarıyla uyumlu.
Bir hayran grubu, World of Warcraft'ı Unreal Engine 5'e geçirecek yeni ek paketi tanıttı ve çıkış tarihini paylaştı.
World of Warcraft'ı Unreal Engine 5'e Taşıyacak Yeni Hayran Projesi Duyuruldu!

Modern grafik modu için

  • İşlemci: Intel Core i5-6600K veya AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek: 4 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 gibi harici ekran kartları gerekir.

Turtle WoW 2.0’ın önümüzdeki yıl oyuncuların karşısına çıkması planlanıyor. Kapsamlı bir proje olduğu için haliyle geliştirme süreci de uzun sürecektir. Nvidia DLSS ve AMD FSR teknolojilerini destekleyen projeden izlediğiniz video, alfa sürümüne ait. Dolayısıyla final kalitesini yansıtmadığını da belirtelim.

Peki sizler bu yeni hayran yapımı projeyi nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Ayrıca proje hakkındaki detayları web sitesi üzerinden de inceleyebilirsiniz.

Kaynak:DSO Gaming
Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: