Bir Cosplay Sanatçısı Witcher’ı Gerçek Hayata Taşıdı: Heyula Avı Başlasın!

Sosyal medyada bir cosplay sanatçısı olan Renolee Photo, yeni bir video yayınladı ve bu sefer Witcher evrenini günümüz dünyasına uyarlıyor. Bir Efsunger gibi giyinip, “kılıç kuşananındır” diyerek kılıcını da eline alan sanatçı oyunun HUD düzenini de kullanarak kaydettiği bir video ile resmen Witcher 3’ü gerçek hayata taşıyor. Reddit ve Instagram üzerinde de oyuncuların beğenisini toplayan bu sahneleri sizlerle paylaşmak istedik.

Canlı kanlı Heyula kontratı, aynı zamanda son oyunun bir görevi

İnternet üzerinde çeşitli “Unreal Engine 6” şakalarına da sebep olan yeni videoda sanatçı, farklı bir kayıt tekniği kullanarak kendisini üçüncü şahıs bakış açısından kaydetmeyi başarmış. Aynı zamanda yayınladığı videoda bir “Heyula” ile savaşıyor. Oyunları oynamış insanların hemen anlayabileceği gibi Quenn işaretini ve Ay Tozu bombasını kullandığını görüyoruz. Aynı zamanda bu kontrat, oyun içerisinde de alabileceğiniz bir görev. Öğlenheyulası adıyla avlayabileceğiniz yaratık nasibini mutasyon geçirmemiş bir Efsunger’den alıyor. İşte o keyifli anlar:

E tabii kendisi Geralt of Rivia olmadığı için elindeki ağır kılıcı çok hızlı sallayamaması da normal. Ayrıca Yrden işaretini kullanmayı unuttuğunu da vurgulayalım. 🙂 Bu küçük ayrıntılara takılmayacak olursak ortaya oldukça eğlenceli bir içeriğin çıktığını söyleyebiliriz. Andrzej Sapkowski’nin kitaplarından uyarlanan başarılı oyun serisi için gelen yaratıcı içeriklerin ardı arkası kesilmiyor, bir süre daha kesilmeyecek gibi de görünüyor.

Efsungerler anime kızı değiller, yani gerçek efsungerler de var 🙂

Eğer Witcher’ların gerçek olmadığını düşünüyorsanız, henüz bizim Türk Witcher ile yaptığımız röportajı okumamışsınız demektir. Gerçek bir Witcher okuluna gidip orada eğitim alan, kontratlara çıkan Türk Witcher’ın hikayesini seveceğinizi düşünüyoruz.

Witcher oyununu gerçek hayata taşıyan cosplay sanatçısı
Görsel Kredisi: Renolee Photo

Sapkowski ve CDPR’ın popüler evreninden son haberlere gelecek olursak, Netflix’te yayınlanan dizinin 3. sezonu için tarih verilmiş ve ilk kısa fragmanı da yayınlanmıştı. Okumak isterseniz detayları ilgili haberimizde bulabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: