Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Kana Susamış Vampirler Olarak Oynayacağımız Oyun İle Tanışın: Vampire Dynasty

"Aranan kan bulundu" şakasını yapmamak için kendimi çok zorladım fakat başaramadım...

Paylaş

Vampir temasını ele alan ve farklı türlerin bir kombinasyonu olarak çıkacak Vampire Dynasty için hikâye anlatımına odaklanan yeni bir fragman yayınlandı. Mehuman Games tarafından geliştirilen ve bağımsız oyun yayıncısı Toplitz Productions tarafından yayınlanacak yeni oyunun olay örgüsü ve co-op elementleri detaylandırıldı. Aksiyon & macera türünü açık dünya keşif elementleri ile harmanlayan yeni bağımsız oyuna dair gördüklerimiz ve bildiklerimiz, dişlerimizin kamaşmasına sebep oldu. Gelin oyunun detaylarına birlikte göz atalım.

Vampire Dynasty ile aranan kan bulunmuş olabilir

Temelinde tek başına yahut co-op oynanabilen, kendi görkemli vampir kalemizi inşa edebileceğimiz açık dünya bir rol yapma oyunu olacak Vampire Dynasty, oldukça ilginç görünüyor. Oyun sektöründe ışığı zaman zaman parlayıp sönen bir yıldız gibi ele alınan vampir temasını işleyecek oyunda, biz de kan emicilerden birisi olacağız. Tek oyunculu yahut arkadaşlarımızla birlikte oynayabileceğimiz yapımda, hikâye odaklı bir oynanış bizi bekliyor olacak.

Yayınlanan iki dakika uzunluğundaki videoda da vurgulandığı gibi, kararları ekip olarak vermemiz istenecek. Hikâyeye göre bir ana karakterimiz, aynı zamanda grubumuzun sözcüsü olacak ve bu ekipteki kişi sinematik sahnelerde son kararı verecek. Ancak birlikte oynadığı ekip arkadaşları da bu kararlar için oy kullanabilecekler. Bu anlamda hikâye odaklı co-op oyunların can sıkıcı olabileceği bir nokta güzel tespit edilip gereği yapılmış diyebiliriz.

Hikâyeye göre biz “istemesek de ardık bir vampir olmuş” olacağız. Kan ile besleneceğiz ve gönülsüz de olsak vampirlerin ayrıcalıklarından, özel yeteneklerinden faydalanabileceğiz. Orta çağ döneminde Balkan coğrafyasından esinlenerek kurgulanan Sangavia’nın açık dünyasında özgürce dolaşabileceğiz. Hikâyesi de bu bölgedeki karanlık bir sırrı ortaya çıkarmamız üzerine inşa edilecek. Yaptığımız seçimler oyunun dünyası üzerine etki sahibi olacak, oyunun Steam mağaza sayfasında da belirtildiği üzere her şeye sahip olabileceğiz, fakat bedelini kanla ödememiz gerekecek.

Vampire Dynasty nasıl bir oyun
Vampire Dynasty nasıl bir oyun?

Dilersek tek başımıza, dilersek de ekibimizle birlikte hayalimizdeki gotik mimariden esinlenen vampir kalesini inşa edebileceğiz. Hatta geliştirici, yapacağımız kalelerin “Kont Drakula’nın evine veya Kazıklı Voyvoda’nın Poenari Şatosu’na taş çıkaracağını” belirtiyor. İnsanları ısırarak onlardan beslenebilecek, aynı zamanda kimin yaşayıp, kimin öleceğine de karar verebileceğiz. Seçtiğimiz NPC’ler, kalemizde hizmetkar olarak bize yardımcı olabilecekler. İnsanları vampir yapabildiğimizi de ekleyelim.

Vampire Dynasty minimum sistem gereksinimleri

Oyun için henüz net bir çıkış tarihi verilmiş olmasa da Vampire Dynasty minimum sistem gereksinimleri an itibarıyla görülebiliyor. Muhtemelen çıkış öncesi testleri için paylaşılan bu listenin değişebileceğini belirterek donanımlardan da bahsedelim.

  • Windows 10 – 64 bit gerektirir
  • İşlemci: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1650 / AMD Radeon RX 570 / Intel Arc A750
  • DirectX: 12
  • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
Vampire Dynasty minimum sistem gereksinimleri
Vampire Dynasty

Vampire Dynasty, 2024 yılında piyasaya sürülecek. Eğer ilginizi çektiyse istek listenize eklemeyi unutmayın. Oyun hakkındaki görüşlerinizi sizler de yorumlar kısmında bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: