Valve, Aradan Geçen 10 Yılın Ardından CS:GO Desteğini Sonlandırdı

Sen bir efsaneydin.

Paylaş

Counter-Strike 2’nin hayatımıza girmesiyle birlikte Valve, Counter-Strike: Global Offensive’e olan desteğini sonlandırdı. Yani çıkışından bu yana 10 yıldan daha fazladır bizimle olan CS:GO’yu artık geride bıraktık. Tabii ki bu oyuna bir daha hiç erişilemeyecek demek olmuyor fakat 1 Ocak 2024 itibarıyla oyun, artık mevcut sürümünde sabit kalacak.

Oyun, erişilebilir olarak kalmaya devam edecek.

Mevcut bilgisayar özellikleri ile birlikte Counter-Strike 2’yi oynayamayanlar, CS:GO’nun eski bir sürümüne erişebiliyordu. Geçtiğimiz gün yani 1 Ocak 2024 itibarıyla Valve, bu eski sürüme olan desteğini sonlandırdı. Resmî eşleştirme dışında oyunun tüm özelliklerine sahip olan bu sürüm, hâlâ erişilebilir bir durumda kalacak olsa da şu anki sürümünün dışına çıkmayacak. Yani Valve, resmî olarak CS:GO’yu geride bıraktı.

Artık eskide kalan bir oyun olarak sayılan CS:GO, mevcut sürümünü korumaya devam edecek ve desteklenmeyecek. Elveda deme vakti.
Valve, Aradan Geçen 10 Yılın Ardından CS:GO Desteğini Sonlandırdı

Bunca yıldır hayatımızda olan CS:GO’nun birçok oyuncuda bıraktığı anıları ve etkileri görmezden gelemeyiz. Çıkarılan değerli silahlar, açılan kasalar, daha yüksek rütbeler için sabahlamalar ve daha nicesi derken anılarla dolu yıllar süren bu macera artık yerini daha gelişmiş bir deneyim olan Counter-Strike 2’ye bıraktı. Tabii oyuncuların bu durumdan ne kadar memnun olduğu tartışılır. Zira Counter-Strike 2’nin de çalkantılı bir çıkış dönemi gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: