İnanılmaz Gerçekçi FPS Oyunu Unrecord’un İlk Fragmanı Yayınlandı: İşte Tüm Detayları!

Paylaş

İlk kısa videolarıyla internette bir süre gözleri kendi üzerinde tutmayı başaran Unrecord için ilk resmi fragman da yayınlandı. Unreal Engine 5 teknolojisiyle geliştirilen ve fotogerçekçi bir grafik kalitesine sahip olan oyun, aynı zamanda sıradan nişancı oyunlarından farklı bir kamera açısına sahip. Bu sefer karakterin gözünden değil, göğüs kamerası (bodycam) bakış açısından oyunu deneyimleyeceğiz. Unrecord çıkış tarihi ne zaman olacak? Sorusuna sahipseniz, bilinen tüm detayları da sizler için bu haberimizde derledik.

Aşırı gerçekçi FPS oyunu Unrecord için ilk fragman geldi

Geçtiğimiz yıllarda internette bir süre sansasyon haline gelmiş ve çok erken aşamalarında bile beğeni toplamayı başarmış proje, IGN tarafından yayınlanan ilk resmi fragman ile karşımıza çıkıyor. Kamera perspektifinin bambaşka olduğu ve hem oynanış hem de grafikleriyle gerçeği aratmayan Unrecord için yayınlanan fragman harika görünüyor.

Bir polis memurunu canlandıracağımız oyunda aynı zamanda standart prosedürlere uygun telsiz anonslarını duymanız da mümkün. İçerisinde çeşitli diyaloglar da barındıracak oyun ilk zamanlarda bir teknoloji demosu gibi görünüyordu. Şimdi ise işler tamamen resmileşip oyuna Steam sayfası bile açılmış durumda.

Stratejik FPS türünü bambaşka boyuta taşıyacak gibi görünen Unrecord’un sistem gereksinimleri ise benim için asıl merak konusu. Bu grafik kalitesinde bir oyun aynı zamanda Unreal Engine 5 ile duyurulan Nanite teknolojisinin de sahada ne kadar etkili olduğunu gösterecek diyebiliriz.

Geliştiricinin açıkladığı bazı detaylar dikkat çekiyor

Öncelikle herhangi bir yanlış anlaşılma olmaması adına geliştirici oyunun gerçek hayattaki hiçbir senaryodan esinlenmediğini söylüyor. Oyunda herhangi bir kadına şiddet, ırkçılık ya da bu şekilde genel topluluk kurallarını ihlal eden hiçbir unsur bulunmayacakmış. Yani kaderi yılan hikayesine dönen Six Days in Fallujah gibi olmayacak diyebiliriz.

Geliştirici “çok güçlü olmayan bilgisayarlarda da sürükleyiciliğini koruyacak” diyor

Optimizasyon konusu sorulduğunda ise geliştirici yayınladığı duyuruda oyunun performans konusunda şimdilik pek bir sorunu olmadığını söylüyor. Gerçekçi efektlerin sadece poligon sayısı ya da dokulara bağlı olmadığını ve “daha az güçlü” bilgisayarlarda bile sürükleyiciliğini kaybetmeyeceğini söylüyor. Ancak yine de büyük konuşmamak adına çok eski bilgisayarların bu tür yeni nesil bir oyun için yeterli olamayacağını da vurguluyor.

Unrecord çıkış tarihi henüz belli değil.
Unrecord çıkış tarihi henüz belli değil.

Klavye ve kontrolcüler ile harika çalışıyor ve konsollara gelmesi de muhtemel

Geliştirici konsol portları konusunda umut veren açıklamalarda da bulundu. Oyunun kontrolcü ve klavye ile harika şekilde oynanabildiğini ve konsollar için yayınlanmasında bir engel bulunmadığını belirtti. Ancak düşünülenin aksine oyun bir VR oyunu olmadığı için sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanamayacak.

Unrecord çıkış tarihi henüz belli değil

Unrecord çıkış tarihi hakkında sorulduğunda geliştirici ekip henüz net bir şey söylemedi. Yapılan açıklamada 2022 yılında yayınlanan videonun aşırı beğenilmesinin onlar için bir şans ve fırsat olduğu vurgulandı. Zira henüz ön prodüksiyon aşamasında olan bir oyunun bu denli ilgi çekip beğenilmesi çok sık rastlanılan bir durum değil.

Geliştirici bu şansı kabul ettiklerini söylüyor ancak henüz net bir çıkış tarihi verebilecek durumda değiller. Kendilerini finanse eden bağımsız bir stüdyo oldukları için çıkış tarihi duyurusu biraz daha zaman isteyecek gibi görünüyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: