Ubisoft 45 Çalışanını Daha İşten Çıkarma Kararı Aldı

Paylaş

Son aylarda gelen işten çıkarma haberlerine bir yenisi daha ekleniyor. Ubisoft, “Operasyonları düzene sokma” adı altında 45 çalışanını daha işten çıkartacağını açıkladı.

Ubisoft ve diğerleri; bu iş nereye doğru gidiyor?

Oyun sektöründe işten çıkarmalar her geçen gün artmaya devam ediyor. Geliştirme sürecinde artan maliyetler, yapay zeka kullanımları, ekonomik krizler ve satış performanslarında ulaşılamayan başarılar sonrasında işten çıkarmalar gün geçtikçe çoğalmaya başladı. Daha önce de işten çıkarmalar ile gündeme gelen Ubisoft cephesinde ise 45 kişinin daha çalışmasına son verileceği bildirildi.

Ubisoft 45 Çalışanını Daha İşten Çıkartma Kararı Aldı
Ubisoft 45 Çalışanını Daha İşten Çıkartma Kararı Aldı

Geçen sene büyük bir çoğunluğu Kanada merkezli olan 124 çalışanın işine son veren şirket, şimdi ise küresel yayıncılık ve Asya-Pasifik bölümlerinde yer alan 45 çalışanın daha şirketten ayrılacağını doğrulamış bulunuyor. Gamespot tarafına açıklama yapan Ubisoft yetkilileri; “Uzun vadede başarılı olabilmek adına operasyonlarımızı düzene sokmanın farklı yollarını araştırıyorduk. Bu bağlam küresel yayıncılık merkezi yapılarımızı daha verimli bir hale getirmek adına yeniden düzenlemeye karar verdik. Bu değişiklikler sonucunda ise toplamda 45 pozisyon etkilenecek.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Gamespot
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: