Türk Oyunu Castle of Alchemists’in Erken Erişim Fragmanı Yayınlandı!

Paylaş

Castle of Alchemists için erken erişim fragmanı yayınlandı. Daha önce PAX East’te de boy gösteren ve göğsümüzü kabartan Team Machiavelli’nin yeni oyunu yeni fragmanında oynanış görüntüleriyle de karşımıza çıkıyor. Steam’de erken erişim oyunu olarak serüvenine başlayacak yapımın çıkış tarihi de belirlenmiş durumda.

Castle of Alchemists için yeni fragman geldi

Piksel grafikleriyle karşımıza çıkan Castle of Alchemists’in renk paletinden olsa gerek, çok nostaljik duygular uyandırdığını söyleyebilirim. Yayınlanan yeni erken erişim fragmanında bölüm sonu canavarlarından biri olduğunu varsaydığımız bir canavar açılışı yapıyor. Devamında ise oyunun bazı mekaniklerinin gösterildiği kısa sekanslarla karşılaşıyoruz.

Türünün ilk ve tek örneği, savunma hattının son kalesi olan Bellator adındaki bir simyacı süper askeri canlandıracağımız oyunun aynı zamanda ilginç bir hikayesi var. Simyacıların Kalesi olarak çevirebileceğimiz Castle of Alchemists yozlaşmış, pislik, püü yaratıklar tarafından ele geçirilmiş ve biz, bizim olanı almak için mücadele ediyoruz. Bu sırada üretim yapma, mutasyon gibi çeşitli mekaniklerden faydalanarak karakterimizi de güçlendirebileceğiz.

PAX East’e katılmaya hak kazanan ilk Türk oyunu olarak ayrı bir öneme sahip olan Castle of Alchemists, 17 Mayıs 2023’te Steam’de erken erişim oyunu olarak piyasaya sürülecek. Team Machiavelli’yi de buradan bu vesileyle tebrik ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: