PAX Rising Showcase’i Kazanan İlk Türk Oyunuyla Tanışın: Castle of Alchemists

Paylaş

Team Machiavelli, bağımsız oyun geliştiricisi olarak Türk oyun sektöründe adını duyurmaya devam ediyor. Castle of Alchemists oyunuyla PAX East’in en prestijli etkinliklerinden biri olan PAX Rising Showcase’te yer alarak Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Castle of Alchemists, PAX Rising Showcase’i kazanan ilk Türk oyunu oldu!

Castle of Alchemists, RPG ögeleriyle zenginleştirilmiş, pixel art tabanlı, aksiyon dolu bir kule savunma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun, kendine has özellikleriyle dikkat çekiyor ve oyunseverler tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Castle of Alchemists ekran görüntüsü.
Castle of Alchemists ekran görüntüsü, Görsel: Steam

PAX East, Kuzey Amerika’daki en büyük oyun fuarlarından biri olarak kabul ediliyor ve dünyanın dört bir yanından binlerce oyunseveri bir araya getiriyor. PAX Rising Showcase, bağımsız oyun geliştiricileri için ayrılmış özel bir bölüm olup, her yıl seçilen 12 oyun arasına giren yapımlar fuar boyunca tanıtım imkanı buluyorlar.

Team Machiavelli, bu yıl seçilen 12 oyun arasına girerek Castle of Alchemists oyunuyla büyük bir başarıya imza attı. Oyun, PAX East’in bağımsız oyunlar alanında yer aldı ve binlerce ziyaretçiye kendini tanıtma fırsatı yakaladı.

Team Machiavelli, bağımsız oyun geliştiricisi olarak Türk oyun sektöründe adını duyurmaya devam ediyor. Castle of Alchemists oyunuyla PAX East'in en prestijli etkinliklerinden biri olan PAX Rising Showcase'te yer alarak Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Türk oyunlarını büyük fuarlarda görmek gurur verici.

Halil Onur Yazıcıoğlu ve Mehmet Can Güler, Team Machiavelli’nin kurucuları olarak yaptıkları açıklamada, “PAX Rising Showcase için seçilmek bizi gerçekten mutlu etti. Türkiye’den bir oyun geliştirme ekibi olarak PAX East’te yer almak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Castle of Alchemists oyunumuzu tanıtarak ve geri bildirim alarak kendimizi geliştirmek için bu etkinliği sabırsızlıkla bekliyoruz” demiştiler.

Castle of Alchemists oyunu, PAX East fuarı boyunca (23-26 Mart) oyunseverlerle buluşacak ve Team Machiavelli ekibi, oyun hakkındaki geri bildirimleri dikkate alarak oyunu geliştirmeye devam edecekler. Castle of Alchemists, oyun tutkunları için kesinlikle kaçırılmayacak bir oyun.

Ayrıca oyunun Steam mağaza sayfası için de buraya tıklayabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: