Steam Çığlık Festivalinde Türk Lirasıyla Son Kez Alabileceğiniz Az Bilinen Oyunlar!

Paylaş

20 Kasım’dan sonra USD’ye geçiş ile birlikte biz oyuncuların “uygun fiyatlı” oyun arayışı daha çok artacak. Bu sebeple, elimizdeki fırsatı değerlendirip güzel oyunları kütüphanemize katmalıyız. Diğer listelerimiz içerisinde önerdiğimiz oyunlar bir yana, bu yazı içerisinde Steam’in derinliklerine ineceğiz ve az bilinen oyunlara göz atacağız.

Steam’in derinliklerine iniyoruz:

Türk lirasıyla son kez alabileceğiniz az bilinen oyunlar

Bu liste içerisinde arada derede kalmış veya çok fazla kişinin bilmediği bazı oyunlara göz atacağız. Ancak bu oyunlar, Steam’de Türk lirasının kaldırılmasından sonra çok daha pahalı fiyatlara erişeceği için şimdiden almakta fayda var diye düşünüyoruz. Daha fazla uzatmadan hemen az bilinen oyunlar listemize geçelim;

Neon White – %30 indirim ile birlikte 129,50 TL

Neon White aslında iyi eleştiriler almış olsa bile ülkemizde pek fazla bilinen bir oyun değil. Uzak Doğu pazarında büyük bir başarı yakalayan yapım, aynı zamanda ilginç bir mekaniğe sahip. Cennetin kapılarının ötesinde geçen yüksek tempolu bir FPS oyunu ancak burada silahlarınızı elinizdeki kartlar belirliyor. Oldukça ilginç bir oynanışa sahip ve fiyatı da günümüz şartlarına göre gayet makul.


West Hunt – %50 indirimle birlikte 52,50 TL

Hırsız-Polis oyun türünü seviyorsanız o zaman West Hunt size ilaç gibi gelecek. Ayrıca vahşi batı temasını ele alan oyun, son dönemlerin yükselen oyunlarından sayılabilir. Erken Erişim sürecinden çıktıktan sonra genellikle yayıncıları oynarken gördüğümüz bu yapım, az bilinen oyunlar kategorisine kesinlikle girmeyi hak ediyor.


SCP: 5K – %25 indirim ile birlikte 142,50 TL

Henüz Erken Erişim sürecinde yer alan SCP: 5K, çevrimiçi bir çok oyunculu korku oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Görselliği ile ön plana çıkan oyun, Steam kullanıcıları tarafından bir hayli seviliyor. Co-op modu da bulunan yapım içerisinde korku ve gerilim dolu anlar sizleri bekliyor. Ayrıca yapılan incelemelerde genellikle silah dizaynları ve diğer modellemelerin çok beğenildiği söyleniyor.


Sun Haven – %30 indirim ile birlikte 164,50 TL

Stardew Valley ve Graveyard Keeper’a en iyi alternatiflerden birisi olabilecek Sun Haven, kendi çiftliğinizi yöneterek kasaba sakinleriyle ilişkiler kurduğunuz bir yapım. Temel açıdan Stardew Valley’e oldukça benziyor ancak bu yapım içerisinde büyülü canavarlar ve ejderhalar da bulunuyor. Yani anlayacağınız, türü biraz daha fantastik ancak işleyiş olarak çiftçilik ve yaşam simülatörü olarak karşımıza çıkıyor. “Az bilinen oyunlar” önermenizi istiyoruz diyen okurlarımıza en güzel tavsiyelerimizden birisidir.


No One Survived – %40 indirim ile birlikte 99,00 TL

DayZ ve Scum alternatiflerinden birisi olabilen No One Survived, arkadaşlarınız ile beraber vakit geçirebileceğiniz eğlenceli oyunlardan birisi. Hayatta kalma temalı bu yapım içerisinde zombilerden korunmaya ve kaynak toplamaya çalışıyorsunuz. Aynı zamanda başınızın üstüne bir çatı yaparak kendinizi güvende tutmanız lazım. Tabii bu süreçte karakterinizin açlık, hastalık ve yorgunluk gibi belirtilerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Klasik bir Sandbox hayatta kalma oyunu olarak lanse edilebilir ancak benzerlerinden çok daha önde durduğu kesin.


Library Of Ruina – %66 indirim ile birlikte 17,00 TL

Ülkemizde çok az kişinin bildiği fakat Asya tarafında oldukça popüler bir yapım olan Library Of Ruina, aslen bir kart oyunu. Ancak sandığınızdan çok daha zor ve çok daha stratejik hamleler gerektiriyor. Hikayesi de oyuncuyu içine çeken bir yapıya sahip. Gittikçe zorlaşan bölümleri, bağ kuracağınız karakter alt metinleri ve çok daha fazlası bu oyun içerisinde. Az bilinen oyunlar denilince bizim aklımıza en iyi seçeneklerden birisi olarak geliyor kendisi.


Bramble: The Mountain King – %40 indirim ile birlikte 168,00 TL

Karanlık İskandinav masallarından esinlenerek geliştirilen Bramble: The Mountain King, kız kardeşini kurtarmaya çalışan ana kahramanımızın başına gelen garip olayları konu alıyor. Biraz korku, biraz gerilim ve biraz da keşif elementleri içeriyor. Aynı zamanda sinematik yönden gayet iyi olduğunu da söylememiz gerekli. Henüz daha Nisan ayında çıkmasına rağmen hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşan oyun, 2023’ün iyi bağımsız oyunları arasında yer alıyor.


Outpath – %10 indirim ile birlikte 134,10 TL

Biraz Minecraft, biraz Terraira ve biraz Forager içeriklerini barındıran Outpath, son dönemlerin sevilen yapımlarından birisi. Pek bilinmemesinin sebebi ise henüz daha 16 Ekim’de çıkmış olması. Kaynak toplayacak, yeni eşyalar üretecek ve daha fazla alana sahip olmak için yeni adalar keşfedeceksiniz. Birçok oyunun karşımı olan bu yapıma bir göz atabilirsiniz. Az bilinen oyunlar denilince akla gelen isimlerden bir tanesidir kendisi.


Forever Skies – %20 indirim ile birlikte 225,08 TL

Kıyamet sonrası bir tema işleyen Forever Skies, Dünyaya geri döndüğünüz ve burada hayatta kalmaya çalıştığınız bir tema barındırıyor. Bir diğer yandan keşifler yapacak, korunmak için üsler inşa edecek ve görevleri yerine getirmeniz gerekecek. Oyunun sanırsak tek sorunu Co-op bir deneyim henüz sunmaması. Ancak Erken Erişim sürecinde olduğu için ilerideki güncellemelerde gelebileceğini düşünüyoruz.


Fabledom – %25 indirim ile birlikte 180,00 TL

Az bilinen oyunlar listemizin sonuna gelmişken koloni simülasyonu sevenler için çok güzel bir önerimiz var. Fabledom, tamamen masallar diyarından fırlamış gibi görünen atmosferiyle karşımıza çıkıyor. Kendi yerleşiminizi kuracak, onu büyütecek, komşu yerleşkeler ile ittifaklar yapacak veya savaşacaksınız. Bir diğer yandan ise masallardan aşina olduğumuz çoğu olay örgüsünü de oyun içerisinde deneyimleme şansına erişeceksiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: