KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

“Bu Zamana Kadar Nerelerdeydin Sen!” Dedirten FPS Oyunu İle Tanışın: Trepang2 Bu Haziran Çıkıyor

Paylaş

Uzun zamandır belirli bir döngüye hapsolan FPS oyunları 2023 itibarıyla nihayet yelpazeyi genişletmeyi başarıyor. Trepang2 de bu oyunlar arasında yer alıyor ve kendisine has mekanikleriyle kıyıda köşede kalmış incilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oynanışını gördükten sonra sizlerin de “Bu zamana kadar bunu nasıl görmemişim?” diyeceğinizi tahmin ediyoruz.

Team17‘nin yayıncılığını yaptığı ve Trepang Studios tarafından geliştirilen yeni FPS oyunu içerisinde hiç olmadığı kadar vahşet barındıracak. Hem gizlilik unsurlarının hem de istenirse “sıka sıka gitme” mekaniklerinin bulunduğu oyunun oynanış görüntüleri oldukça pürüzsüz görünüyor. Uzak bir gelecekte geçeceği söylenen ve bullet time mekaniğine de sahip olacak yapımın oynanış videosunu da hemen aşağıdan seyredebilirsiniz.

Trepang2 oynanış videosu

Aksiyonun frene basmadığı oyunlarla aranız iyiyse, Trepang2’nin oynanış videosu sizi çoktan heyecanlandırmaya yetmiştir. Günümüzde FPS oyunlarının güttüğü çevrim içi çok oyunculu kaygısı ve ne yazık ki çoğunun birbirine benzemesi, böyle oyunların kıymetini daha da artırıyor. Özellikle bu yıl FPS alanında çok özgün işlere ve hatta gerçekliği bile tartışılan oyunlara şahit olduk.

Oyunu özel kılan konulardan birisi FPS oyunu olmasının yanı sıra çok iyi yakın dövüş mekanikleri de barındıracak olması. Düşmanlara sadece silahınızla değil, yakın dövüş saldırılarıyla da hasar verebileceksiniz ve dayak tuvalinize boyayacağınız renkleri kendiniz seçebileceksiniz. Bu tarafta da oynanabilirlik çeşitliliğinin tatlı göründüğünü söylemek mümkün.

Oyunun isminin sonundaki “2” sayısı sizi aldatmasın, oyun herhangi bir serinin devam oyunu olma niteliği taşımıyor. Kendi hikayesi olan ve herhangi bir ön bilgi istemeyen oyunu çıktığında gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. “O kadar bekleyemem” diyorsanız denemeniz için bir demo sürümü de yayınlanmış durumda.

Geçmişine dair hiçbir şeyi hatırlamayan bir asker kaçağını canlandıracağımız oyunda, intikam peşinde ilerlediğimiz bir senaryo bizleri karşılayacak. İster gölgelerde gizlenerek gereksiz çatışmalardan uzak durabilecek, istersek de Allah ne verdiyse saldırarak düşmanlarımızın üzerine mermi kusacağız.

Trepang2
Trepang2

Trepang2 çıkış tarihi ne zaman?

Trepang2, 21 Haziran 2023 tarihinde Steam’e özel olarak PC platformunda yayınlanacak. Oyunun konsol sürümleri konusunda herhangi bir açıklama yapılmadığından şimdilik konsollara çıkmayacağını da söyleyebiliriz.

Fiyatı şu anda belli olmamakla birlikte dilerseniz Steam platformunda istek listenize de ekleyebilirsiniz.

Trepang2 sistem gereksinimleri

Oyunun grafikleri iyi görünmesine ve hızlı bir aksiyona sahip olacak olmasına rağmen sistem gereksinimlerinin çok yüksek olmadığını söyleyebiliriz. Öyle ki minimum için işletim sistemi Microsoft’un desteği kestiği Windows 7 olarak belirtilmiş. Tabii eğer 64-bit bir sisteminiz yoksa oyunu çalıştırmanızın mümkün olmayacağını baştan belirtelim. İşte Trepang2 sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i serisi ya da AMD Ryzen serisinin herhangi bir modeli
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 650 ya da Radeon HD 7750
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i serisi ya da AMD Ryzen serisi (En az 4 çekirdekli)
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1070 ya da Radeon RX 580
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35GB kullanılabilir alan
Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: