Ubisoft’un Sevilen Yarış Oyunu Trackmania Konsollar İçin Ücretsiz Olarak Çıktı

Paylaş

Ubisoft Nadeo’nun sevilen eğlenceli yarış oyunu Trackmania, PC platformunun yanı sıra artık Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında da oynanabilecek. PC oyuncuları ise oyuna Epic Games, Steam ve Ubisoft’un özel abonelik hizmeti Ubisoft+ aracılığıyla platformlarında ulaşabilirler.

Trackmania konsol oyuncularının huzuruna çıktı

Çapraz platform ve çapraz ilerleme destekleriyle birlikte konsola da gelen Trackmania, ilk kez Temmuz 2020’de PC için piyasaya sürülmüştü. Başlangıç etabında ücretsiz olan fakat oyun içerisinde bir abonelik sistemiyle farklı içeriklere de ulaşabildiğiniz yapım şu anda PlayStation ve Xbox platformlarında da oynanabiliyor.

Trackmania PlayStation ve Xbox'ta da Çıktı
Trackmania PlayStation ve Xbox’ta da Çıktı

Artık oyuncular, arkadaşlarına meydan okumak için her gün sunulan iki yarışmanın yanı sıra Dereceli ve Kraliyet olmak üzere iki farklı oyun moduyla takımca rekabet etmenin keyfini de çıkarabilirler. Yarışlardaki farklı ilerlemeleriyle oyuncular, sergiledikleri hünerlerin karşılığı olarak yeni prestij kaplamaları ve kupa kazanacaklar. Yeni zorluklar ve rekabet arayan oyuncular için topluluk tarafından düzenlenen birçok etkinliğe ek olarak, resmî bir e-spor pisti de mevcut.

Herkesin eğlenmesi adına oyuncular tarafından paylaşılan 2000’den fazla araba kaplaması, yaratıcılığın Trackmania topluluğunun güç kaynağı olduğunu gösteriyor. Oyun ayrıca oyuncular tarafından oluşturulan ve küratörlüğünü Ubisoft Nadeo’nun yaptığı 1000’den fazla pistle doludur. Ubisoft oyunlarından ilham alan yeni resim koleksiyonları, oyuncuların en sevdiği serilerle kulüpler oluşturmak ve özelleştirmek için kullanılabilir.

Ayrıca, bu konsol lansmanı, kontrolcüler için özel olarak tasarlanmış pist düzenleyici moduyla geliyor; içeriğinde oynanışa ve stil oluşturmaya ayrılmış yüzlerce yeni bloğun dâhil olduğu, 3000’den fazla parçadan oluşan bir koleksiyon bulunuyor. Bu oyun sadece direksiyon başına geçenlere değil, izleyenlere de bir hayli keyif veriyor; 2021’den beri Trackmania, 30 milyon saat izlenme ile Twitch’te dünya çapında en çok izlenen 1. yarış oyunu oldu. Trackmania’nın konsollara gelmesiyle hem eski hem de yeni oyuncu topluluğu, yarışın keyfini çıkaracak ve becerilerini hep birlikte test edecekler.

1 Nisan itibarıyla oyunda yeni sezon da başlamıştı, eğer rekabetçi arenaya atlamak isterseniz çok geç kalmadığınızı söyleyebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: