KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Total War: Star Wars İle Birlikte 3 Yeni Total War Oyunu Geliyor

Creative Assembly, Total War: Star Wars için kolları sıvadı.

Paylaş

Creative Assembly’nin Total War: Star Wars oyunu geliştirmekte olduğu iddia edildi. Strateji oyunlarıyla tanıdığımız firmanın, şu an üç Total War oyunu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bunlardan birinin Total War: Star Wars olduğu bildirildi. SEGA’nın yayıncılığını, Creative Assembly’nin Sofia stüdyolarının da geliştiriciliğini üstlendiği Total War: Pharaoh, 2023 yılında çıktığında bekleneni verememişti ve konu aldığı tarihi zaman oyuncuların ilgisini çekmemişti. Serinin başarısız gidişatının ardından Creative Assembly resmi lisanslı bir Star Wars strateji oyunu için kolları sıvamış gibi görünüyor.

SEGA Total War: Star Wars için Creative Assembly’de yapılandırmaya gitti

DualShockers‘ın haberine göre Total War: Star Wars ile birlikte üç yeni Total War oyunu geliştiriliyor. Daha çok Total War strateji oyunu serisiyle tanınan ancak daha önce birinci şahıs korku oyunu Alien Isolation’ı da geliştiren İngiltere merkezli Creative Assembly, geçen yıl İngiltere’nin Newcastle kentinde duyurulmamış bir proje üzerinde çalışmak üzere üçüncü bir geliştirme stüdyosu açtığını duyurmuştu. Creative Assembly’nin Newcastle stüdyolarında geliştirilen duyurulmamış oyunun Total War: Star Wars olduğu düşünülüyor. SEGA, Creative Assembly’nin geliştirdiği çok oyunculu nişancı oyunu Hyenas’ı geçtiğimiz Eylül ayında iptal etmişti. Çok oyunculu nişancı oyunu Hyenas’ın iptalinden sonra Creative Assembly’nin bazı stüdyolarında işten çıkarılmalar olmuştu. Japon yayıncı, Creative Assembly’nin sadece en iyi bildiği türler üzerinde çalışmaya odaklanacağını söylemişti.

Total War: Star Wars
Total War: Star Wars

SEGA’nın sahibi olan SEGA Sammy Holdings’in CEO’su Haruki Satomi, çok oyunculu nişancı oyunu Hyenas’ın iptali ve Creative Assembly’nin yol haritasıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. “Basitçe söylemek gerekirse, Creative Assembly gerçek zamanlı strateji türündeki çevrimdışı oyunlarda iyiydi, ancak FPS türünde çevrimiçi bir oyun olan Hyenas’ı geliştirme zorluğunu üstlendiler.” dedi ve açıklamalarına şöyle devam etti: “Ancak, oyunun kendisi iyi olmasına rağmen, Hyenas’ın geliştirilmesini iptal etmeye karar verdik çünkü bunu gerçekten uzun bir süre boyunca rekabetçi bir çevrim içi oyun olarak çalıştırıp çalıştıramayacağımızı düşündüğümüzde kullanıcılarımızı tatmin edecek bir kaliteye ulaşacağını düşünmedik.”

“Creative Assembly’nin yapısal reform sürecinin bir parçası olarak, iş akışını optimize etmeyi ve kaynaklarını kendi uzmanlık türlerinin geliştirilmesine yoğunlaştırmayı amaçlıyoruz.” diyerek de Creative Assembly’nin bazı stüdyolarında gerçekleşen işten çıkarmaları da bir nevi açıklamış oldu.

SEGA’nın Summer Game Fest 2024 etkinliğine katıldığını da düşünürsek. Total War: Star Wars’un Türkiye saatiyle 8 Haziran 00:00’da gerçekleşecek olan Summer Game Fest etkinliğinde resmi olarak duyurulabileceğini söyleyebiliriz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: