Tom Clancy’s The Division 2’nin 5. Yıl Detayları Paylaşıldı: Ücretsiz Oyun Modu Geliyor!

Paylaş

Geçtiğimiz saatlerde yapılan The Division Day yayınıyla Ubisoft serinin 7. yılını yeni duyuru ve içeriklerle kutladı. Yayın sırasında Tom Clancy’s The Division 5. yılı sezonlarında gelecek yenilikler ve oyuna eklenecek ücretsiz oyun modu olan Descent duyuruldu. Gelin hep birlikte bu yıl oyuncuları ne gibi yeniliklerin beklediğine yakından bakalım.

Tom Clancy’s The Division 2, 5. yılına bomba gibi giriyor

Haziran’ın başlarında başlayacak 5. yıl için Ubisoft’un yol haritası belli ve oyuncular için birçok yeni içerik ve ücretsiz bir yeni oyun modu geliyor. Aynı zamanda şirketin Resident Evil ile yaptığı iş birliği sayesinde oyuncular Leon Kennedy RPG kostümünü de alabilecekler. Tabi bunun için belirli tarihler var ve oyuncuların 25 Nisan’dan 9 Mayıs’a kadar oyuna girmiş olmaları gerekecek. Daha sonra kostümü almak mümkün olmayacak.

Oyunun 5. yılının ilk sezonu olarak karşımıza çıkacak Broken Wings, yeni rogue-lite oyun modu Descent ile beraber gelecek. Ayrıca oyundaki yıkılmış durumda olan Castle Settlement bölgesi de ilerleyen sezonlarda yavaş yavaş yenilenip hayata geçecek. Bu sayede oyundaki bir bölge 5. yılın bütün sezonları tamamlandığında yenilenmiş olacak. Yine Broken Wings sezonu boyunca seçkin kartına sahip olan oyuncular Splinter Cell’den Sam Fisher’ın kıyafetlerini parça parça toplayıp seti tamamlayabilecekler.

İkinci sezon olan Puppeteers‘da zorlu bir Incursion (istila modu) ile oyuncular Cleaners’ın ateş teknisyenlerine karşı savaşarak Meret Estate’e doğru yeni bir maceraya sürüklenecekler. Devamında Vanguard adındaki 3. sezon başlayacak ve Tom Clancy’s The Division 2 oyuncuları Aaron Keener ve Rogue’ları hakkında yeni keşifler yapacaklar.

Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy’s The Division 2

Nihayet yılın son sezonuna gelindiğinde, Black Diamond adındaki 4. sezon oyuna yeni bölgeler, ana görevler ve yepyeni bir oyun sonu yapısı ekleyecek. Bütün bu yenilikler ise yeni hikaye DLC’si ile birlikte erişilebilir olacak.

Bu temel yeniliklerle beraber ayrıca her sezon oyuna gelmekte olan yeni Manhunt görevleri, ligler ve etkinlikler de sunulmaya devam edecek. Ancak oyuncular ücretsiz olarak çıkacak Descent modu dışındaki tüm bu yeniliklere, çıkacak olan Warlords of the New York genişletme paketine sahip olarak erişebilecekler. Genişleme paketi için Türkiye fiyatı Steam’de 349,00 TL olarak belirlenmiş durumda.

Ayrıca Ubisoft’un sunumu sırasında yine bir Division oyunu olan The Division Heartland’ın oynanış görüntülerine ve yeni detaylarına da yer verildi. Oynaması ücretsiz olarak çıkacak oyunu radarınıza almakta fayda olabilir.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: