KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

To Pixelia Dünyasına Adım Attık: Alfa Sürümüne İlk Bakış!

Paylaş

Hepimiz bazen içinde bulunduğumuz hayatı geri plana atarak kendimizi bir şeylere kaptırmak isteriz. Oyunlar, özellikle de To Pixelia gibi oyunlar bize bu anlamda yardımcı olurlar. Kıyaslamak belki hoş olmayacak fakat hislerimin sizlere daha net geçmesi için Stardew Valley örneğini gösterebilirim. İçerisine girip saatlerce, sıkılmadan, rahatlayarak bir nevi “yeni hayatımızı” oluşturduğumuz oyunlar hoşunuza gidiyorsa, toplanın! Pixeduo Studios tarafından geliştirilen yeni yaşam simülasyonu To Pixelia’nın kocaman dünyasına adım attık ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

To Pixelia alfa testlerine katıldık ve gördüklerimiz hayli etkileyici

Uzun süredir radarımızda olan oyunlardan birisi de To Pixelia. Kendisine has ayrıntılı ve içine girdikçe derinleşen yapısı, dikkatimizi oyunun üzerinde toplamayı başarmıştı. Geçtiğimiz yılın nisan ayında geliştirici ile yaptığımız röportaj sonrası, bu dikkat yerini büyük bir heyecana bırakmıştı. Sonunda To Pixelia oyuncuların karşısına çıkmaya başladı ve Kickstarter destekçileri için başlatılan alfa testlerine, biz de katılma şansı yakaladık. Bu şansı bize tanıdığı için geliştiriciye teşekkürlerimi iletmek isterim. Şimdi de oyuna dair detaylara geçebiliriz.

To Pixelia
To Pixelia

Oyunu ilk kez duyanlar için kısaca To Pixelia’dan bahsetmem faydalı olacaktır. Kendisi içerisinde sporcu, müzisyen, kasap, garson veya yazılımcı olabileceğimiz bir “yaşam simülasyonu” olarak karşımıza çıkıyor. Bizde “tepeden bakmalı oyun” olarak ifade edilen top-down kamera açısından pixel sanat tarzıyla bezeli dünyasında gezdiğimiz bir yapıya sahip. Pixelia adındaki şehre yeni taşınan bir yabancıyı canlandırıyoruz ve kendi hayatımızı sıfırdan kurma şansına sahip oluyoruz.

Çalışıyor, kira ödüyor, karnımızı doyurmaya çalışıyoruz

Oyuna başlar başlamaz görev olarak emlakçıya gidip, bütçemize uygun bir ev tutmaya çalışıyoruz. Bu aşamada emlakçı, elinde pek iyi durumda olmayan bir ev olduğunu ve içeriye çeki düzen verirsek bir hafta ücretsiz oturabileceğimizi söyleyerek bize kira derdini unutturuyor. Sonrasında haftalık olarak kira ödemeye başlıyoruz ve kirayı ödeyemezsek ya da unutursak evden atılıyoruz. Bunu nereden bildiğimiz sormamanız beni mutlu edecektir.

To Pixelia
Oyunun içerisindeki mekaniklerin büyük kısmı mini oyunlar üzerine inşa edilmiş.

Tabii sabit giderler olunca, sabit bir gelirin de olması gerekiyor. Bu nedenle Pixelia’nın iş ve işçi bulma kurumuna giderek, burada kendimize uygun bir iş edinmemiz gerekiyor. Tabii başta pek bir yetkinliğimiz olmadığı için, başta özel yetenek istemeyen işler yaparak başlıyoruz. Garsonluk, Kasap Çıraklığı gibi farklı işler yaparak ilk aşamada ufaktan para elde etmeye başlıyoruz. Tabii mesai saatlerimiz belli olduğu için oyun içerisindeki uyku düzenimizi ayarlayıp, enerjimizi güne yaymamız gerekiyor.

Hayal kurabiliyoruz

Garsonluk yaparak geçimimizi elde etsek bile, herkes gibi bizim de bir hayalimiz oluyor. Oyunda dilerseniz gelecek hayali olarak ünlü bir müzisyen olmayı, yazar olmayı ya da iş insanı olmayı seçebiliyorsunuz. Tabii ki bunlar dışında seçebileceğiniz birkaç farklı seçenek daha bulunuyor. Aşağıdaki görselde de diğer seçenekleri görebilirsiniz.

To Pixelia

Karakterinizi oluştururken özelliklerini seçip, hayatınız boyunca bu özellikleri diri tutmak ve geliştirmek için ufak aktiviteler yapmanız da gerekiyor. Hayalinizi belirleyince, artık hayalinize doğru adımlar atmak için yapmanız gereken şeyler de bulunuyor. Bütün bunlar, çalışmaktan kalan boş vaktinizi değerlendirmeniz için güzel şekilde tasarlanmış ve oyun sizi hiçbir zaman derin bir boşlukta bırakmıyor.

To Pixelia sizi sarıp sarmalayacak, saatlerce oynanacak bir yapım olacakmış gibi geliyor

Henüz alfa testlerini deneyimlediğimizden, oyunun çok erken bir sürümünü oynadığımı da belirtmeliyim. Ancak bu haliyle bile saat gibi çalıştığını söylemek mümkün. Henüz bazı içerikler geliştirilmemiş olsa da To Pixelia, ciddi bir potansiyele sahip ve yüzlerce saat boyunca oynanabilecek bir deneyim sunacakmış gibi görünüyor.

İlginizi çektiyse oyunu Steam mağaza sayfası üzerinden istek listenize eklemeyi unutmayın. To Pixelia için henüz belirlenmiş bir çıkış tarihi yok fakat alfa testleri sürüyor. İlerleyen dönemde de kendisinden yana gelecek haberlerden, sizi en hızlı şekilde haberdar etmeye çalışacağız. Sizler de oyun ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: