Amazon Games’le NCSOFT El Sıkıştı: Throne and Liberty Dünyaya Açılacak

Paylaş

Amazon Games, Lost Ark ve New World’ün sürmekte olan başarılarının ardından gözünü diğer MMO’lara çevirdi. Şirket, NCSOFT ile yeni çıkacak MMO’ları Throne and Liberty’nin yayın hakları için anlaştığını duyurdu! Amazon Games, oyunu çıktığında Kore dışına taşıyacak.

Throne and Liberty, uzun yıllardır geliştiriliyor

Daha çok Guild Wars serisiyle tanıdığımız NCSOFT’un ilk olarak 2011’de, Lineage Eternal – 1998 çıkışlı Lineage’ın devamı – adıyla duyurduğu proje, 2017’de yeni bir IP kimliği kazandı ve isim değişikliğiyle “Project TL” olarak anılmaya başlandı. Throne and Liberty’nin kesin çıkış tarihi henüz belli değil ama bizim beklentimiz en erken bu yılın sonunda PC ve konsol oyuncularıyla buluşması. Çapraz platform desteği sayesinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S kullanıcıları oyunu aynı dünyada deneyimleyebilecek.

Throne and Liberty
Throne and Liberty

Aksiyonu hikaye odaklı macerayla harmanlayan Throne and Liberty, oyuncuların çeşitli hayvanlara dönüşebildiği bir MMO deneyimi sunacak. Oyuncular dönüştükleri hayvanlara göre havada süzülebilecek veya denizlerin derinliklerini keşfedebilecek. Yine oyuncular tarafından oluşturulabilecek güneş tutulmaları ve kuvvetli fırtınalar gibi çeşitli doğa olayları, savaşların kaderini değiştirecek. Oyun, PvP ve PvE’nin yanı sıra çeşitli hikaye görevlerini de içerecek.

İki taraftan da anlaşma hakkında açıklamalar geldi

Amazon Games’in başındaki Christoph Hartmann, anlaşma hakkında oldukça heyecanlı: “NCSOFT, dünyanın en popüler ve uzun soluklu çevrimiçi oyunlarından bazılarının yaratıcısı. Bu nedenle Throne and Liberty’nin bu kadar beklenmesi şaşırtıcı değil. Geçtiğimiz yıl bize başarılı bir canlı hizmet oyununu küresel ölçekte yönetme konusunda çok şey öğretti ve Throne and Liberty’de oyunculara inanılmaz bir deneyim sunmaya hazırız. Yaşayan ve zamanla büyüyen oyunlar yayınlamak, stratejimizin kritik bir parçası olmaya devam ediyor.” Hartmann, 2K Games’in kurucusu olmasıyla oyun sektöründe çok özel bir yere sahip.

NCSOFT cephesinden Moonyoung Choi de çeşitli açıklamalarda bulundu. Şirketin “Baş Geliştirme Yönetim Sorumlusu”, Amazon Games’e güveniyor: “Kendisini yerelleştirme, pazarlama ve topluluk desteği gibi pek çok konuda kanıtlayan Amazon Games, dünya çapında devasa canlı hizmet oyunları için en güvenilir ortaklardan biri. Onların Throne and Liberty’nin eşsiz değerini dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla buluşturmak için doğru yayıncı olduklarına eminiz.”

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: