The Quinfall Geliştiricisi, Oynanış Görüntülerinin de Yer Aldığı Uzun Bir Video Paylaştı

Paylaş

The Quinfall son zamanlarda MMORPG oyuncularının gündemindeydi. Birçok farklı içerik üreticisi, Vawraek Technology tarafından geliştirilen yeni oyun üzerine teoriler ürettiği videolar paylaşmıştı. Bu teorilerin bir kısmı suçlama derecesine gidebilecek kadar tehlikeli ithamlar içeriyordu. Hatta biz de Atarita olarak, geliştirici ekip ile bir röportaj yapıp bu iddiaların yanıtlarını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise, geliştirici ekip daha önce bize de bahsettiği gibi oynanış görüntülerini içeren, uzun ve detaylı bir video yayınladı. Videoda, geliştirici ekipten çalışanların ve şirket kurucusunun oyun hakkında merak ettiği sorular da yanıtlandı.

The Quinfall geliştiricisi Vawraek Technology, merak edilen soruları yanıtladı

The Quinfall’un oynanışından kısa kesitler görsek de kesintisiz ve uzun bir oynanış videosu bugüne kadar yayınlanmamıştı. Oyun için gerçekleştirilen beta testlerinin yayın yasağına tabi tutulması da internette, The Quinfall’un oynanışına dair içeriklerin yer almamasıyla sonuçlanıyordu. Oyuncular arasında oyunun aslında olmadığına dair iddialar bile ateşlenmeye başlamıştı. Nihayet Vawraek Studios sessizliği bozarak dün gece saatlerinde 38 dakika uzunluğunda yeni bir video yayınladı. Şirket içi röportajda gelen bilgiler ve oynanış görüntüleri için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

The Quinfall için geliştirme süreci ilk kez 2021’de başladı. Uzun süredir Vawraek Technology bünyesinde geliştirilen oyun için kapalı beta testi dün itibarıyla başladı. İlk kapalı betanın yayın yasağı olduğundan, internette herhangi bir içeriğini bulmak mümkün değil. Ancak geliştirici ekibin yaptığı açıklamaya göre ikinci kapalı beta testleri yakında başlayacak ve yayın yasağı kalkacak. Dolayısıyla yakında yapılacak ikinci test sürecinde oyuna dair canlı yayınlar, videolar ve yazılı içerikler gibi oyuncular tarafından üretilen içerikleri görebileceğiz. The Quinfall Discord sunucusuna katılarak beta testlerinin akıbetini daha yakından takip edebilirsiniz.

Oyuncular tarafından sıkça dile getirilen oyun içi mağaza ve “Pay to Win” (P2W) konusu da videoda ele alındı. Geliştirici ekipten gelen açıklamalara göre oyun içi mağazada satılan hiçbir şey, oyuncunun diğer oyuncular karşısında üstünlük kurmasını sağlamayacak. Vawraek Technology Kurucusu Seçgin Yavuz “benim ekibinde olduğum herhangi bir oyun, Pay to Win olamaz” şeklinde durumu açıkladı.

The Quinfall video

Bununla birlikte oyun içerisindeki meslekler, PvP sunucuları ve oyuncuların merak ettiği birçok detay video içerisinde detaylandırıldı. Oyunun RPG elementlerine gösterdiği özen vurgulanırken, diğer MMORPG oyunlarından sıyrıldığı bazı noktalara da dikkat çekildi. Oyuncuların kendi rollerini ve mesleklerini sürdürebilecekleri, diğer oyuncularla keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortamın düşünüldüğünü görüyoruz.

The Quinfall için henüz bir çıkış tarihi yok. Eğer The Quinfall sistem gereksinimleri gibi oyuna dair teknik ve yapısal detayları merak ediyorsanız, sizler için daha önce hazırladığımız ayrıntılı içeriğimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Sizler de oyun ve süreç hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: