KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

The Quinfall Sistem Gereksinimleri, Çıkış Tarihi ve Merak Edilen Her Şey!

Paylaş

The Quinfall sistem gereksinimleri, oyunun çıkış tarihi, ücretsiz olup olmaması gibi bütün konuları sizlerle bu içeriğimizde buluşturuyoruz. Türk yapımı bir MMORPG oyunu olan ve kurgusal bir orta çağ temasını ele alacak yapım, şimdiden küresel çapta türü seven oyuncuların radarına girmiş durumda. Merak edebileceğiniz her şeyi tek bir detaylı içerikte topladık. Lafı fazla uzatmadan gelin, oyunun bütün detaylarını birlikte inceleyelim.

The Quinfall sistem gereksinimleri neler? Oyun kaç GB olacak?

The Quinfall sistem gereksinimleri bakımından talepkar bir oyun olacak gibi görünmüyor. Unity oyun motoru teknolojisiyle geliştirilen yapım, bugün nispeten eski sayabileceğimiz bilgisayarlarda bile çalışabilecek. Türünün MMORPG olduğunu göz önünde bulundurursak, bunun pek sürpriz olmadığını söylemek de mümkün.

The Quinfall sistem gereksinimleri
The Quinfall sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i3-4160 ya da AMD Athlon X4 870K
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 730 ya da AMD Radeon R7 240

Önerilen sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-7400 ya da AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon R9 390X

Merak eden oyuncular için, ülkemizde hala yaygın olarak kullanılan 1050Ti ekran kartının bu oyunu çalıştıracağını söyleyelim. Ancak yüksek ayarlarda akıcı bir deneyim elde etmeye yetmeyecektir. Ayarları düşürerek ve optimum seviyelere getirerek FPS artırma işlemi yapmanız gerekecek.

The Quinfall kaç GB?

The Quinfall sistem gereksinimlerine göre oyunu bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için en az 50 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda MMORPG oyunu açık dünyada geçeceği için hızlı bir depolama aygıtınızın olmasını tavsiye ederiz.

Öyle ki açık dünya oyunlar yükleme süreleriyle ve seyahat ederken sürekli yüklediği nesneler ile bilgisayarlara zor zamanlar yaşatabiliyorlar. Hızlı bir depolama aygıtınızın olması durumunda bu tür oyunları oynarken takılma sorunları ya da yavaş yüklenen dokular yüzünden grafik hatalarıyla karşılaşmazsınız. Tavsiyemiz, oyunu varsa SSD depolama aygıtınıza yüklemeniz yönünde olacaktır. Ancak resmî sistem gereksinimlerinde böyle bir şart koşulmadığının da altını çizelim.


The Quinfall ne zaman çıkacak?

The Quinfall çıkış tarihi geliştirici ekip Vawraek tarafından 30 Ocak 2024 olarak duyurulmuş durumda. Eğer herhangi bir erteleme söz konusu olmazsa, beklenen MMORPG oyunu yeni yılın ilk ayında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Fiyatı ne alemde? Ücretsiz mi?

Geliştirici ekibin açıklamasına göre oyuncular, The Quinfall’ı oynamak için bir sefere mahsus ödeme yapacaklar. Yani Steam üzerinden, oyunun ücretini ödeyerek satın alıp kütüphanelerine ekleyecekler. Kısaca, ücretsiz olmayacak. Aynı zamanda aylık abonelik gibi oynamaya devam etmek için ödemeleri gereken bir ücretten bahsedilmediğini de belirtelim.

Türkçe dil desteği olacak mı?

Evet, The Quinfall oyununun desteklediği 14 dil arasında Türkçe de bulunuyor. Seslendirmeler İngilizce yapılıyor olsa da Türkçe altyazı ve arayüz desteğine sahip olacağız. Yani oyundaki eşyalar, diyalog altyazıları gibi detaylar tamamen Türkçe dilinde karşımıza çıkacak.


Evreni, oynanışı ve sınıflar hakkında tüm detaylar

The Quinfall çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri gibi detayları geride bıraktığımıza göre, artık oynanış tarafında bizi nelerin beklediğini inceleyebiliriz. Derinlere dalmadan genel olarak bahsedecek olursak, bizi oldukça detaylı bir karakter oluşturma ekranının beklediğinden ve oynanış tarafında ciddi bir özgürlüğün olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirici ekip oyuncuların özgürce diledikleri karakterleri oluşturarak bunlarla gönüllerince oynayabilmeleri adına birçok karar almış ve oyun çıktığında, etkilerini doğrudan hissedeceğiz gibi görünüyor.

The Quinfall ne zaman çıkacak
The Quinfall oyununa ait bir ekran görüntüsü.

Karakter oluşturma ekranı hayli ayrıntılı olacak

Geliştiricinin resmî web sitesinde de belirttiği üzere oyunun karakter oluşturma ekranı, fazlasıyla ayrıntılı olacak. Karakterimizin 100’den fazla yüz kasını ve kemiğini kontrol edebileceğimiz belirtiliyor. Aynı zamanda karakterin kemiklerinin uzunluğu, eklemlerinin açıları gibi değerleri özelleştirebileceğimiz için oyunda çok farklı biçimlerde karakterler görmeyi bekleyebiliriz gibi düşündürüyor. Bu özgürlük, aynı zamanda diğer oyuncuların arasında kimsenin kimseye benzemediği bir ortamın oluşmasını sağlayacak gibi görünüyor. Şimdiden etrafımızda koşuşturan 100 farklı Geralt of Rivia varyasyonu gözümüzün önünde canlandı bile!

The Quinfall sınıfları, silahlar üzerinden belirleniyor

Oyunda alıştığımız gibi “Büyücü, Tank, Suikastçı” gibi sınıflar yerine, karakterimizin kuşanarak oynanışını belirleyen silahlar yer alıyor. The Quinfall sınıfları, silahlar üzerinde toparlanıyor da diyebiliriz. Toplamda 9 farklı silah sistemi bulunacak ve her silahın temsil ettiği sınıfın iki de alt sınıfı olacak. Şimdilik resmî web sitesinde yalnızca İngilizce açıklamalar bulunduğundan, sınıfların ve alt sınıfların özel isimlerini İngilizce olarak orijinal isimleriyle kullandığımızı belirtelim. Silahlar ve alt sınıfları şu şekilde:

 • Dual Axe: İki büyük balta kuşanan bir savaşçı sınıfı olarak nitelendirebiliriz. “Blood Master” alt sınıfı düşmanlarda kanama ve yaralama gibi etkiler uygulama üzerine odaklanıyorken, “Stormblade” ise hızlı saldırılar üzerine odaklanan ve özel yetenekleriyle savaş alanının ortasına hücum eden bir alt sınıf olarak tasarlanmış.
 • Dagger: Fiziksel hasar odaklı bir silah olup hızlı ve keskin saldırılar gerçekleştirmenizi sağlayacak. “Deathblade” sınıfı özellikle hız odaklı ve ölümcül yaralar açmaya odaklı bir alt sınıf olarak karşımıza çıkarken “Shadow Stalker” alt sınıfı ise zehir hasarı verebilecek, görünmez olabilecek ve gizlilik odaklı bir sınıf olacak.
 • War Hammer: Savaş çekici ağır ve güçlü bir silah olarak oyunda yerini alacak. “Strengthener” adından da anlaşılabileceği üzere takım arkadaşlarını güçlendirecek bir destek alt sınıfı olurken, “Slow Devastator” yüksek hasar veren ancak saldırıları daha ağır olan bir alt sınıf olarak karşımıza çıkacak.
 • Staff: Karakterinizi büyücü yapacak asa türündeki bu silahlar, tamamen büyü hasarı üzerine gitmek isteyen oyuncular için uygun olacaktır. “Frost Mage” alt sınıfı düşmanları dondurarak ve yavaşlatarak, “Fire Mage” sınıfı ise yakarak yüksek hasarlar verecekler.
 • Life Staff: Destek rolündeki bu büyücü silahı karakterinizi şifacı olan “Healer” sınıfına çekebileceği gibi “Magic Warden” olarak rakipleri zayıflattığınız bir alt sınıfa da götürebilecek.
 • Crossbow: Tatar yayları ile uzun menzilden yüksek hasar vermek istiyorsanız bu silahın “Sharpshooters” alt sınıfını seçerek keskin nişancı olarak oynayabilir, dilerseniz de seri atışlar yapan “Assault Master” alt sınıfında ilerleyebilirsiniz.
 • Long Sword: Orta çağ denince akla gelen ilk silahlardan birisi olan uzun kılıçlarla “Strongsword” alt sınıfından ilerleyerek ağır fakat güçlü darbeler indirebilir ya da “Devastator” sınıfını seçerek rakiplerinizi sersemleten yıkım ekibine dahil olabilirsiniz. Özellikle kırılgan düşmanlara karşı güçlü bir silah olduğu belirtiliyor.
 • Spear: Mızrağınızı kuşanarak delme hasarı verebileceğiniz bu silahın da “Lancer” adı verilen delici saldırılara sahip lider rolünde bir alt sınıfı bulunuyor. Bir diğer alt sınıfı ise “Valkyrie” olarak karşımıza çıkıyor ve bu sınıf, daha destek özelliklere sahip olacak.
 • Bow: Crossbow sınıfı size yavaş geliyor ve daha seri ok saldırıları yapmak istiyorsanız bu silah daha uygun olacaktır. “Hunter” alt sınıfını seçerek gizlilik odaklı bir oynanışı benimseyebilir ya da “Critical Archer” alt sınıfında rakibin destek karakterlerini ayıklayan okçu olabilirsiniz.
 • Sword and Shield: Kılıç ve kalkanı birlikte kullandığınız durumlarda “Guardian” alt sınıfını seçerek takımınızın alacağı hasarı üstlenen karakter olabilir ya da “Swordmaster” olarak tank yönünüzden biraz feragat ederek rakiplere yüksek hasarlar verebilirsiniz.

Bütün bu silahları kullandıkça ustalık puanları kazanacaksınız ve dilediğiniz anda farklı silahlar kullanmaya başlayabileceksiniz. Bu anlamda The Quinfall, oyuncuya sınıfını istediği an değiştirme özgürlüğünü sunuyor da diyebiliriz.

The Quinfall ücretsiz mi
Oyunda bir “World Boss” savaşını gösteren ekran görüntüsü.

Çeşitli oyun modu ve etkinliklere ev sahipliği yapacak

PvP dediğimiz oyuncuya karşı oyuncunun mücadele ettiği yapıyla birlikte PvE, yani oyuncunun çevreyle ve yapay zekaya karşı mücadele ettiği içerikler de The Quinfall’da bizi bekliyor olacak. Açık dünyanın tamamında PvE savaşlara katılıp düşmanlar alt ederek eşyalar elde edebilecek, karakterimizin seviyesini yükseltebileceğiz. PvP tarafında ise toplu savaşlar ya da düellolar gibi çeşitli içeriklere sahip olacağız.

Oyuncuların toplanarak oluşturdukları ve bilinen adıyla “klanlar” olarak geçen topluluklar, kendi adalarına sahip olacaklar. Ancak bu adaların limanları ve ambarları saldırıya açık olacak. Yani diğer klanlar, hedefledikleri klanlara saldırılar düzenleyerek onlar için stratejik öneme sahip kaynaklara zarar verebilecekler.

Öte yandan şehirlerin hakimiyeti de klanlarda bulunacak. Yani klanlar, bir şehrin hakimi olmak için savaşlarda karşı karşıya gelerek kozlarını paylaşacaklar. Bir şehrin hükümdarı olan klan, oranın bütün nimetlerinden faydalanabilecek. Ancak hükümdarlığı elinde tutmak istiyorsa, geliştiricinin de belirttiği üzere kuşatmalara hazırlıklı olmak zorunda kalacak. Öyle görünüyor ki PvP tarafında The Quinfall oyuncuları ve toplulukları büyük bir rekabetin içerisine sokmaya hazırlanıyor.

The Quinfall Türkçe dil desteğiyle çıkacak.
The Quinfall Türkçe dil desteğiyle çıkacak.

Harita boyutu, seviye sınırı gibi bazı detayları da aktaralım

Geliştiricinin Discord sunucusundaki “Sık Sorulan Sorular” kanalında belirttiği bazı detaylar şöyle:

 • Oyunun haritası 2016 km2 olacak. Karşılaştırmak adına Düzce ilimizin yüzölçümünün 2.492 km2 olduğunu belirtelim.
 • Seviye sınırı 50 olacak. Bunun üzerine oyuncular 100 kademe daha yükselebilecekler ancak bu direkt seviye olarak kazanılmayacak.
 • Oyunda zindan sistemi de yer alacak. Oyuncular zindanlar tamamlayabilecek ve buralarda hikayeyle bağlantılı bulmacalar da çözebilecekler.
 • Meslekler ve oyun içi ticaret sistemi bulunacak. Oyuncular, kendi kervanlarını oluşturarak oyun içi gelir elde edebilecekler. Toplamda 11 farklı meslek bulunacak.
 • Şimdilik oyunda kontrolcü, oyun kumandası desteği bulunmuyor. Geliştirici ekip, ileride düşünebileceklerini belirtmiş. Aynı zamanda Steam Deck ya da Linux desteği de ilk etapta bulunmayacak.
 • The Quinfall’da sesli sohbet bulunacak.

Sonuç

Sonuç olarak geliştirici ekip, önceki oyunları Kayra Online’dan edindikleri tecrübeler ile The Quinfall’ı 30 Ocak 2024’te piyasaya sürecek. Henüz oyunun fiyatı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor ve ön sipariş seçeneği de yok. Umuyoruz ki içeriğimiz, oyun hakkında merak ettiğiniz bütün detaylara ışık tutmuştur.

The Quinfall ekran görüntüsü.
The Quinfall ekran görüntüsü.

Peki siz The Quinfall oyununu bekliyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: