Amazon, Yeni bir The Lord of the Rings MMO Oyunu Geliştiriyor: Resmi Duyuru Geldi!

Paylaş

Amazon, yeni bir The Lord of the Rings MMO oyunu geliştiriyor ve yapılan resmi duyuruyla birlikte şirketin ismi ikinci kez bu serinin bir oyunuyla anılmaya başlanmış durumda. Embracer Group’un yaptığı duyuruya göre Amazon Games’in başında olduğu MMO bir LOTR oyunu geliştiriliyor. Tencent ile bazı anlaşmazlıklar yaşayan şirket vaktiyle ilk projelerini sessiz sedasız iptal etmişti fakat şimdi yeniden sahnelere çıkıyorlar.

Amazon The Lord of the Rings MMO oyunu geliştiriyor

J.R.R Tolkien’in Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden sevilen hikayeleri içerecek ve Orta Dünya’da geçecek yeni bir MMO oyunu geliyor. Amazon Games’in Orange County stüdyosunda geliştirilen ve geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olan oyun PC ve konsollar için piyasaya sürülecekmiş.

Amazon Games yeniden The Lord of the Rings MMO oyunu geliştiriyor
Amazon Games yeniden The Lord of the Rings MMO oyunu geliştiriyor

Daha önce Middle-earth Enterprises ile uzlaşma yolu bulamayarak projesini iptal eden Amazon Games, bu sefer Embracer Group’un yaptığı resmi duyuruya göre yarım bıraktıkları işi devam etmeye gelmiş gibi görünüyor. Proje ilk kez 2018’de konuşulmaya başlanmıştı fakat bazı satın alımların ardından Amazon, projeyi sürdürebilmek için Tencent ile anlaşamamaları gerekçesiyle iptal edip elini çekmişti.

Yapılan resmi duyuruda Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann şu açıklamalara yer verdi:

“Oyunculara Yüzüklerin Efendisi’ne yeni bir bakış açısı getirmek ekibimiz için uzun zamandır bir istekti ve Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden onur ve minnettarlık duyuyoruz. Geçen yılki Tomb Raider anlaşmamızın ardından Embracer Group ile olan ilişkimizi genişletmekten de memnuniyet duyuyoruz, çünkü onlar mükemmel işbirlikçiler olduklarını kanıtladılar.”

Aynı zamanda Middle-earth Enterprises’in bağlı olduğu Freemode CEO’su Lee Guinchard da şu ifadeleri kullandı:

“Orta Dünya dünyası yaratıcılar için sonsuz verimli bir zemin olduğunu kanıtlamaya devam ediyor ve Amazon Games’in sürükleyici, ilgi çekici dünyalar inşa etme ve oyunları küresel bir kitle için yayınlama tutkusu var. İster dahili kaynaklarımızı kullanalım ister yeteneklerimizi tamamlayan en iyi endüstri ortaklarıyla birlikte çalışalım, bu IP için en yüksek kalitede eğlence ürünleri yaratma konusunda net bir hırsımız var. Geniş Orta Dünya evreninin hakkını verecek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları memnun edecek bir MMO sunmak için her türlü özeni gösteriyoruz.”

Yapılan resmi duyuruda oyuna dair pek bir şey açıklanmamış. Yine de Amazon The Lord of the Rings MMO projesini uzun süredir geliştirmek istiyordu. Bu nedenle yakın zamanda o taraftan da daha fazla detay görmeyi bekleyebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: