The Last of Us Part 2 Aslında Bloodborne’dan Esinlenecekmiş!

Paylaş

2020 yılında piyasaya sürülen ve seriyi devam ettiren The Last of Us Part 2 için yayınlanan Grounded II: Making The Last of Us Part II belgeselinde ilginç açıklamalar yer alıyor. Belgesel içerisinde oyunun yapım aşamasındaki zorlukların yanı sıra, aynı zamanda tasarım aşamasındayken bile ilgi çekici fikirlere ev sahipliği yaptığı görülebiliyor.

The Last of Us Part 2 daha farklı bir konseptte olabilirdi

Oyun geliştirme sürecinde bazı fikirlerin ve kararların değiştirilmesi yer yer gündeme gelebiliyor. Yaşanan bütçesel zorluklar veya herhangi bir kadro değişikliği bile bir oyunun tüm geliştirme sürecini etkileyebiliyor. İşte pandemi sürecinde tasarlanmaya başlayan ve bin bir türlü zorlukla karşımıza çıkan The Last of Us Part 2‘nin belgeseli bizlere bu durumları çok daha net bir şekilde açıklıyor. Grounded II: Making The Last of Us Part II adıyla yayınlanan 2 saatlik belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz;

Belgesel içerisinde birçok geliştirici ile röportajlar yer alıyor ve bu röportajlardan birisinde oyunun ana temelinin tamamen değişilmesi üzerinde durulduğu bilgisini alıyoruz. 17:45‘te başlayan “Don’t Fear Change” başlığı altında oyunun başındaki isim Neil Druckmann’ın yapımı tamamen farklı bir noktaya çekmek istediği söyleniyor. Hatta Bloodborne’dan ilham almak isteyen Neil Druckmann, oyunu tamamen yakın dövüşe odaklayan ve sürekli genişleyen bir açık dünya üzerinde tasarlamak adına çalışıyormuş. Ayrıca tasarım aşamasının ilk 4 ile 5 ayı tamamen bu fikir üzerine odaklanmış.

2015 yılında piyasaya sürülen Bloodborne çoğu oyuncu için muhteşem bir yapım olarak görülüyor. Ayrıca birçok oyuna ilham kaynağı olmuş temelleriyle de ön plana çıkıyor. The Last of Us Part 2’nin konseptine çok fazla uymasa dahi ona ilham olabilmek bile ne kadar iyi bir yapım olduğunu bizlere açıklıyor diyebiliriz. Ayrıca Bloodborne hayranları oyunun bir Remastered versiyonunu çok uzun yıllardır bekliyor. Öte yandan PC oyuncuları da bu PlayStation özel oyununun bir an evvel bilgisayar üzerinde oynanabilmesini hayal ediyor.

Ayrıca geçtiğimiz gün The Last of Us Part 3 hakkında da yeni bilgiler edinmiştik. O haberimize ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: