KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

The First Descendant Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Paylaş

The First Descendant sistem gereksinimleri ve Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyuna dair bilmeniz gereken bütün teknik detayları sizlerle paylaşıyoruz.

NEXON Games tarafından geliştirilen ve yayıncılığını da aynı Amerikan firmanın yaptığı yeni looter-shooter oyunu, şu anda en çok beklenen yapımlardan birisi. Steam’de listelere giren ve Dünya’nın her yanından birçok oyuncunun merakla beklediği yapım, teknik tarafta da bazı kaygılara ve soru işaretlerine sahip. Gelin, The First Descendant kaç GB? Sorusuyla birlikte oyunu çalıştırmak için nasıl bir bilgisayarınızın olması gerektiğine göz atalım.

The First Descendant sistem gereksinimleri kaç GB
The First Descendant, Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor.

The First Descendant sistem gereksinimleri

Unreal Engine 5 ile geliştirilen The First Descendant sistem gereksinimleri tarafında çok talepkâr bir oyun gibi görünmüyor. Hali hazırda aynı oyun motoru teknolojisiyle geliştirilen oyunlar, çok daha yüksek donanımlara ihtiyaç duyuyor. Ancak oyuncular, bu teknolojiyle geliştirilen oyunların makus talihini bildiği için elbette biraz daha tedbirli yaklaşıyor. Aşağıdaki tablodan oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

Donanım/AyarMinimumÖnerilen
İşletim SistemiWindows 10 (20H2)Windows 10 (20H2)
İşlemciIntel i5-3570
AMD FX-8350
Intel i7-7700K
AMD Ryzen 5 2600X
Bellek8 GB RAM16 GB RAM
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 1050Ti
AMD Radeon RX 570
Nvidia GeForce RTX 2060
AMD Radeon RX 5600 XT
Depolama50 GB HDD50 GB SSD
The First Descendant sistem gereksinimleri tablosu.

Tabloyu incelediğimizde, 2024 yılında yeni nesil konsollar ve PC için çıkacak The First Descendant sistem gereksinimleri biraz gerçek dışı geliyor. Zira bugün oldukça yaşlı bir ekran kartı olan 1050Ti veya RX 570 ile düşük ayarlarda 30 FPS bir deneyim vadediyor. Önerilen tarafta ise 1080P çözünürlükte 60 FPS kare hızı için RTX 2060 veya RX 5600 XT sınıfı bir ekran kartı isteniyor.

Geliştiricinin not düştüğü üzere düşük ayarlarda dahi olsa oynanışın akıcı olabilmesi için en az 8 GB RAM ve 6 GB ekran kartı belleği tavsiye ediliyor. Yani söz konusu GeForce 1050Ti veya RX 570 ile en akıcı deneyimi almak mümkün olmayacak. Yine de oyun, oynanabilecek. AMD tarafında RX 570’in 8 GB versiyonuna sahipseniz, düşük ayarlarda daha akıcı bir deneyim sizi bekliyor olacak.

The First Descendant kaç GB?

The First Descendant en az 50 GB boş depolama alanına gereksinim duyuyor. Eğer bilgisayarınıza oyunu yüklemek istiyorsanız, belirtilen alan kadar boşluğunuzun olması gerekiyor.

The First Descendant kaç GB
Oyuna ait bir ekran görüntüsü.

Herhangi bir SSD şartı koşulmuş olmasa da geliştirici ekip, en iyi deneyim için oyunun bir SSD’ye yüklenmesini tavsiye ediyor. Bilgisayarınızda herhangi bir SSD depolama aygıtınız yoksa oyunu HDD’ye de yükleyebilirsiniz. Ancak bu, genel performansta düşüş sağlayabileceği gibi oyunun açılma hızını ve yükleme ekranı sürelerini doğrudan etkileyecektir. Aynı zamanda oynanış sırasında haritalardaki nesnelerin yüklenmesi sırasında takılmalar meydana gelebilir. Ancak bunlar, oyunun optimizasyonu ile doğrudan ilişkili olduğu için kesinlik vermek mümkün değildir.

Sonuç

Oyunun 2022’den bu yana testlere tabi tutulduğunu biliyoruz. Bu testlere katılan oyuncular, 4K çözünürlükte çok güçlü ekran kartlarıyla FPS sorunları yaşadığını paylaşırken, ilk testlere nazaran oyunun şu anda çok daha akıcı şekilde çalıştığının altını çiziyor. The First Descendant sistem gereksinimleri, oyunun çıkışına yakın tekrar güncellenebilir. Biz de sayfamızı güncel tutarak en doğru bilgiye anında ulaşabiliyor olmanıza gayret edeceğiz.

Oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri, The First Descendant kaç GB sorusunun yanıtı ve bilmeniz gereken teknik detayları bu şekildeydi. Eğer aklınızda hala soru işaretleri bulunuyor ve bilgisayarınızda çalışıp çalışmayacağından emin olmak istiyorsanız, yorumlar kısmında bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: