The Finals Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Paylaş

The Finals sistem gereksinimleri ve teknik detaylar, yeni çıkan ve son zamanların en çok oynanan çok oyunculu FPS oyunu için merak edilen konulardan birisi. Embark Studios’un geliştirdiği ve oynaması tamamen ücretsiz olan yapım, kısa sürede büyük ilgi görmeyi başardı ancak oyuncular bilgisayarlarının kaldırıp kaldırmayacağından emin değiller. Haliyle biz de bütün teknik detayları ele alarak sizlere teknik tarafta ne gibi ihtiyaçlar olduğunu ve deneyiminizi nasıl iyileştirebileceğinizi açıklayalım dedik. Öyleyse lafı fazla uzatmadan, gelin başlayalım!

The Finals sistem gereksinimleri
Unreal Engine ile geliştirilen oyun oldukça gerçekçi grafiklere sahip.

The Finals sistem gereksinimleri neler?

The Finals sistem gereksinimleri, oyunu çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız donanımların bir listesidir. “Minimum” ve “Önerilen” olmak üzere iki başlıkta ele alınır. Minimum tarafta oyunu bilgisayarınızda en düşük ayarlarda da olsa çalıştırabilmeniz için ihtiyaç duyulan donanımlar gösterilir. Önerilen tarafta ise ideal bir deneyim için -ki bu genelde 1080p & 60 FPS şeklinde hesaplanır- ihtiyacınız olan bilgisayar donanımları gösterilir. Eğer bilgisayarınız minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa, oyunu oynamak için yeterince güçlü değildir. Gelin bu bilgiler ışığında ihtiyacımız olan donanımları inceleyelim.

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-6600K ya da AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050Ti ya da AMD Radeon RX 580
  • DirectX: Sürüm 12

Önerilen

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-9600K ya da Ryzen 5 3600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2070 ya da AMD Radeon RX 5700XT
  • DirectX: Sürüm 12

The Finals sistem gereksinimlerini incelediğimizde, Türkiye’de çok yaygın olan Nvidia GeForce GTX 1050Ti ekran kartıyla çalışabildiği gözümüze çarpıyor. Aynı zamanda işlemci tarafında bugün nispeten eski diyebileceğimiz Ryzen 5 1600 veya dengi bir Intel işlemci gerekiyor. Bu da aslında oyunun bugün için nispeten eski sayabileceğimiz bilgisayarlarda bile çalışabileceğini gösteriyor.

Aynı zamanda bizim de testlerine katıldığımız oyunda herhangi bir optimizasyon problemi bulunmadığından, minimum taraftaki donanımların iş göreceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

The Finals kaç GB?

The Finals’ı yükleyebilmek için bilgisayarınızda en az 18 GB boş alan bulunması gerekiyor. Aynı zamanda indirme boyutu, Steam’in sıkıştırma teknolojisi sayesinde 8 GB boyutuna kadar düşmüş durumda. Dolayısıyla 100mbits/sn hızında bir internet bağlantısıyla oyunu indirmeniz takriben 15 dakika sürecek.

The Finals kaç GB
The Finals sistem gereksinimleri

Peki oyunda sizi neler bekliyor?

Yakın zamanda çıkan ve bizim çıkış öncesi testlerine dahil olduğumuz The Finals, 3’er kişiden oluşan 4 takımın mücadele ettiği bir “yarışma oyunu” olarak tanımlanıyor. Birinci şahıs kamera açısıyla oynanan yapımda her takımın kendi içerisinde uygun bir kompozisyon oluşturarak haritadaki görevleri tamamlaması gerekiyor.

Haritanın belirli bölgelerinde nakit para bulunduran kasalar yer alıyor ve oyuncular, bu kasaların içindeki paraları topluyorlar. Ancak bütün takımlar, ellerindeki paraları korumak ve bunları en kısa sürede oyunda yer alan cihaza yükleyerek yüklemenin tamamlamasını beklemek durumunda. Bu bekleme anlarında ise genelde hızlı çatışmalar yaşanıyor ve takımlar birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyorlar.

Oyunun sonunda en çok parası bulunan takım ilk sıraya yerleşirken, diğer takımlar da alt sıralara diziliyorlar. Son olarak kazanan da bu şekilde belli olmuş oluyor.

Sonuç

The Finals sistem gereksinimleri ve oyun hakkında bilmeniz gereken teknik detaylar bu şekildeydi. Aynı zamanda oyunun yapısından da kısaca bahsederek, henüz oynamamış oyuncular için fikir vermeyi hedefledik. Umuyoruz ki bu yazı, kafanızdaki soru işaretlerini gidermiş ve oyun hakkında daha net bir görüşe sahip olmanıza vesile olmuştur. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: