THE FINALS Hileciler İle Başa Çıkmaya Hazır: Yeni Açıklamalar Var

Paylaş

8 Aralık tarihinde çıkan çok oyunculu FPS oyunu THE FINALS‘ın başı hileciler ile dertte. Son dönemlerde artan hile kullanımı için yeni bir yola giriliyor.

THE FINALS içerisinde yeni hile dönemi başlayacak

8 Aralık tarihinde çıkan ve Atarita ekibi olarak deneyimleme şansına eriştiğimiz THE FINALS’ın başı şu sıralar hileciler ile dertte. Oyun içerisinde artan hile kullanımını engellemek adına yeni bir yola giriliyor. Son dönemlerin popüler FPS oyunlarından birisi olan THE FINALS, yeni bir güncellemenin yolda olduğuna dair ilk detayları paylaşmış durumda.

THE FINALS içerisinde yeni hile dönemi başlayacak
THE FINALS içerisinde yeni hile dönemi başlayacak

Özellikle maçlarda bulunan hile sayısının artmasıyla birlikte oyun zevkinin bölünmesinden şikayetçi olan oyuncular -ben dahil- geliştirici Embark Studios’a verdiği geri bildirimler sonrası konuya sessiz kalmayan stüdyo, Discord sunucusu üzerinden yayınladığı bir mesaj ile getirecekleri yeni güncellemenin hilecileri tamamen engelleyeceğini söylüyor. Mesajda şu ifadelere yer veriliyor;

“Selam millet, geçtiğimiz birkaç gün içinde hilecileri yasaklamamızı engelleyen bazı teknik sorunlar yaşadık. Artık bu hatayı çözmeye çok yaklaştık ve şimdiden güncellemeye başladık. Hile karşıtı önlemlerimizi yeniden alıyoruz. Sorunları çözmeye devam ederken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Oyunu sizler için sorunsuz, güvenli ve adil bir alan olarak tutmak en büyük önceliğimizdir.”

THE FINALS içerisinde yeni hile dönemi başlayacak
Discord sunucusunda gelen açıklama

Şayet önümüzdeki günlerde getirilecek bu güncellemeler ile birlikte oyundaki hilecilerin sayısında önemli bir azalma bekleniyor. Bendeniz yazarınız çıktığı günden bu yana severek oynadığım THE FINALS içerisinde birçok hileciye denk geldiğimi de belirtmek istiyorum. Özellikle haritanın bir ucundan diğer ucuna vurulduğunuz alanlarda oynamak pek keyif verici olmuyor. Ancak geliştirici stüdyo tarafından gelen bu mesaj sonrasında işlerin çok daha iyi bir hale geleceğine inanmak istiyorum. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olacağız diye düşünüyoruz. Hilesiz oyunlar dileriz!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: