The Finals, Açık Beta Sürecinde Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Paylaş

Çok oyunculu PvP & FPS oyunu The Finals’ın önceki hafta başlayan açık beta süreci geçtiğimiz gün sona erdi. Betanın sona ermesiyle birlikte süreci değerlendiren Embark Studios, oyunun test sürecine olan ilginin oldukça yoğun olduğunu gösteren açıklamalarda bulundu. 5 Kasım itibarıyla sona eren beta boyunca neler yaşanmış, geliştirici ekibin gözünden detaylıca inceleyelim.

The Finals betasında milyonlarca oyuncu yer almış

PC (Steam), Xbox Series X|S ve PlayStation 5 üzerinde yayımlanması planlanan The Finals, geliştiricisi olan Embark Stüdios’un paylaşımına göre bir haftada 7,5 milyon oyuncu tarafından deneyimlendi. Bir sosyal medya paylaşımıyla yaptıkları açıklamada “Bizim için unutulmaz bir haftaydı; 7,5 milyon gibi çok büyük bir yarışmacı arenaya girdi. Şimdi biraz durup, tanımlamamıza yardımcı olduğunuz tüm düzeltmeler ve iyileştirmeler üzerinde çalışmaya geri dönmemizin zamanı geldi.” dedi.

The Finals
The Finals, Açık Beta Sürecinde Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Betayı deneyimleyen oyuncu sayısının yanı sıra Steamcharts’dan alınan verilere göre Steam üzerinde The Finals’ın ulaştığı anlık oyuncu sayısı ise 264.874 olarak kayıtlara geçti. Konsol için herhangi bir rakam mevcut olmasa da PC’ye kıyasla konsol platformları üzerinde zirve rakamlarının çok daha yüksek olduğu düşünülüyor.

Çıkışıyla birlikte yapımın ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulması planlanıyor. Finals’da duvarlara tırmanabilecek, binaları yok edebilecek ve dilediğimiz şekilde rakiplerimizi alt etmeye çalışabileceğiz. Bununla birlikte rakiplerinizde aynı şeyleri yapacak. FPS türüne sahip oyunlarla arasında bulunan bu önemli fark sebebiyle öne çıkan yapım, oyuncular tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Lansmanının ardından topladığı oyuncu sayısını çevresinde tutabilecek mi ilerleyen aylarda/yıllarda göreceğiz. Şimdilik herhangi bir çıkış tarihine sahip olmamakla beraber sistem gereksinimleri hakkında da bilgi mevcut değil.

Çok oyunculu PvP & FPS oyunu The Finals'ın önceki hafta başlayan açık beta süreci geçtiğimiz gün sona erdi. Betanın sona ermesiyle birlikte süreci değerlendiren Embark Studios, oyunun test sürecine olan ilginin oldukça yoğun olduğunu gösteren açıklamalarda bulundu. 5 Kasım itibarıyla sona eren beta boyunca neler yaşanmış, geliştirici ekibin gözünden detaylıca inceleyelim.
The Finals, Açık Beta Sürecinde Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Ekibin bir diğer oyunu olan Arc Raiders ise şimdilik sessizce bekliyor

Ekibin geliştiricisi olduğu bir diğer oyun olan Arc Raiders ise 2021’in sonlarına doğru duyurulmuştu. Tanıtıldığı günden bu yana sessizliğe gömülen oyun hakkında elde edilen bilgiler ise oldukça sınırlı. Geçtiğimiz aylarda sızdırılan bir oynanış videosu aracılığıyla detaylarını görebildiğimiz yapım üçüncü şahıs kamera açısına sahip olacak ve The Finals ile mekanik anlamında farklılıklar sunacak.

Hayatta kalma unsurlarıyla aksiyon ve açık dünya temellerini içerisinde barındıran yapım isteğe göre PvE ve PvP sunucularda oynanabilecek. Karakter kişiselleştirme ve envanter yönetimi gibi farklı unsurlara sahip Arc Raiders’da ekibin diğer oyunu gibi herhangi bir çıkış tarihine sahip değil ve çıkışında ücretsiz olacak.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: