The Day Before’u Ayakta Tutmaya Çalışıyorlar!

Paylaş

Çıkışından sadece 4 gün sonra stüdyo kapattıran The Day Before‘un eleştiri yankıları halen sürerken, mod geliştiricileri ise oyunu ayakta tutmaya çalışıyormuş!

The Day Before bilmecesi yeni bir boyuta evriliyor

FNTASTIC tarafından geliştirilen ve çok büyük eleştiriler alan The Day Before bilmecesi tam olarak kapanmış sayılmaz. 7 Aralık tarihinde çıkan ve 2023’ün en kötü oyunu olarak gösterilen yapım, çıkışından sadece 4 gün sonra stüdyoyu kapattırmıştı. Geliştirici ekip FNTASTIC, oyunun başarısız olmasından sonra stüdyonun iflas ettiğini bir bildiri ile duyurmuş ve oyunun sunucularının Ocak ayında kapanacağını açıklamıştı.

Bazı mod geliştiricileri ise bu başarısızlığın unutulmaması için çalışmalara başlamış durumda. X platformu üzerinden yayınlanan bir gönderiye göre, The Day Before’un sunucuları olmadan oynanabilmesi için çalışmalara başladığı gösteriliyor. Şayet Ocak ayında sunucuların kapatılmasıyla birlikte satın alan kullanıcıların bile oynayamayacağı bir raddeye evrilecek olan yapım, bu mod sayesinde çevrimdışı bir şekilde deneyimlenebilecek. Kim neden böyle bir şey ister bilemiyoruz ancak oyun geliştiricilerine nerede hata yapılmayacağını gösteren bir ders niteliğinde sunulabilir diye düşünüyoruz.

Atarita olarak oyunu deneyimleme şansına erişmiştik. Çok büyük bir başarısızlık örneği olan oyunun incelemesine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: