Çıkışından Dört Gün Sonra Satıştan Kaldırılan The Day Before, Karaborsacıların Eline Düşmüş Durumda

Paylaş

İlginç bir süreç geçiren The Day Before silsilesi henüz bitmemiş durumda. Normal şartlarda Steam’den kaldırılan oyunun Steam aktivasyon kodunu 200 dolara satmaya çalışıyorlar.

The Day Before konusu kapanmadı gitti

Oldukça komik bir çıkış süreci geçirdikten sadece 4 gün sonra satıştan kaldırılan oyun için internette ilginç dakikalar yaşanıyor. Çok severek (!) incelediğimiz oyunun sadece 4 gün hayatta kalabilmesi ayrı bir konuyken, şimdi ise ortaya daha da trajikomik bir sahne çıktı diyebiliriz. Bazı yabancı sitelerdeki karaborsacıların, oyunun aktivasyon kodunu 200 doları bulan fiyatlara satmaya çalıştığı görüntüleniyor.

The Day Before konusu kapanmadı gitti
The Day Before Steam kodunu 200 dolara satın alır mıydınız? / Kaynak

Normal şartlarda oyunu çıkarttıktan 4 gün sonra iflas eden geliştirici şirket FNTASTIC, oyunun satışını Steam’den kaldırmış ve iade yapmak isteyenlere de yardımcı olmuştu. Tabii bu durum internette büyük yer kaplamışken şimdi ise oyuna sahip olan Steam hesaplarının karaborsada 1.000 dolar ve üstü fiyatlara satıldığı görüntüleniyor. Bazı satıcıların ise oyunun aktivasyon kodunu 200 dolar ve üstü fiyatlara sattığını görebiliyoruz. Bu satış işlemleri karaborsa üzerinden ilerlediği için gerçek mi yoksa dolandırıcılık mı kimse bilemiyor pek tabii. Peki insan neden The Day Before gibi başarısız bir yapıma 200 dolar versin? Yorumlara bekliyoruz.

Not: Steam hesap alım-satımı yapmak kesinlikle yasaktır ve hesabın yasaklanması olasıdır. Bu sebeple alım-satım aktivitelerini kesinlikle desteklemiyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: