Tekken 8 Çıktı ve İlk Kullanıcı İncelemeleri Gelmeye Başladı: Çökme Sorunları Dışında Pek Bir Sorun Görünmüyor

Paylaş

Uzun süredir beklenen dövüş oyunu Tekken 8 çıktı ve Steam platformunda ilk kullanıcı incelemelerini görmeye başladık. Çıkış öncesi eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen yapım, şu anda bazı oyuncular tarafından teknik anlamda eleştiriliyor. Hızlı bir başlangıç yapan oyun an itibarıyla on binlerce oyuncu tarafından eşzamanlı olarak oynanıyor.

Tekken 8 çıktı ve çökme sorunlarıyla eleştiriliyor

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyunlar arasında yer alan Tekken 8 nihayet piyasaya sürüldü. Steam’de MENA bölgesi için 44.99$ fiyat etiketiyle satışa sunulan oyun, ilk gününü bile tamamlamadan on binlerce oyuncuya ulaşmayı başarmış durumda. Bandai Namco’nun sevilen dövüş oyunu serisinin yeni oyunu, birçok oyuncu tarafından çökme sorunları nedeniyle olumsuz inceleme alıyor.

MetaCritic üzerinde çıkış öncesinde eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen oyun, PlayStation 5 platformunda 90 puan almayı başarmıştı. Çıktığından beri Steam platformunda aldığı -şu ana kadar- toplam 1.200 incelemenin ise %77 kadarı olumlu. Bu da oyunun mağaza sayfasındaki inceleme tarafının “Çoğunlukla Olumlu” olarak görünmesini sağlıyor.

Tekken 8 çıktı.
Tekken 8 çıktı.

Unreal Engine 5 teknolojisinin gücüyle çılgın grafiklere sahip yeni dövüş oyunu, maalesef bazı oyuncular için aynı teknoloji geliştirilerek kullanılan diğer oyunlarda yaşandığı gibi teknik sorunlar açmış gibi görünüyor. Olumsuz incelemelerin genelinde oyunun sık sık çöktüğü belirtiliyor ve bu kritik hatanın çözülmesi isteniyor. Öte yandan, olumlu incelemelere baktığımızda da dövüş oyunu severlerin, oyunu fazlasıyla sevdiğini görüyoruz. Şu aşamada çökme sorunları yaşayan oyuncular için irili ufaklı güncellemeler beklemelerini tavsiye edebiliriz.

Tekken 8 için daha önce oyunun kapalı beta testine katılan, editörlerimizden Atakan Gümrükçüoğlu deneyimlerini bir yazıda sizlerle paylaşmıştı. İncelemesini de yine kendisinden yakın zaman içerisinde web sitemizde görmeyi bekleyebilirsiniz.

Tekken 8 için DLC ile gelecek ilk karakterin, Eddy Gordo olduğu da yakın zamanda ortaya çıkmıştı. Başarılı bir çıkış süreci geçirdiğini söyleyebileceğimiz oyundan yana yaşanan gelişmelerden anından haberdar olmak için bizi takip etmeye devam ederek bildirimlerimizi açabilirsiniz.

Tekken 8, 26 Ocak 2024 tarihi itibarıyla PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformları için piyasaya sürüldü. Oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: