Tekken 8 Kapalı Beta Sürecinde Neler Oldu? Oyunu Deneyimledik!

Paylaş

Tekken 8 kapalı beta süreci oldukça heyecanlı geçti. Oyunun çevrimiçi network tarafları gösterilirken, bir diğer yandan ise oynanabilir karakterlere de ilk bakış atılmış oldu. Sene başından beri birkaç defa düzenlenen kapalı beta süreçlerinde en iyi verimin alındığı Ekim kapalı beta kısmında neler vardı ve neler yaşandı, gelin birlikte bakalım.

Tekken 8 kapalı beta süreci

20 Ekim günü başlayan ve sadece 3 gün süren Tekken 8 kapalı beta süreci içerisinde birçok içerik oyunculara sunuldu. Tekken Fight Lounge içerisinde farklı oyuncular ile birlikte yeni oyun modları denendi ve karakterlerin mekanik yapılarına bakıldı. Bu kapalı beta süreci aynı zamanda cross-platform özelliği içerdiği için farklı cihazlardaki oyuncular birbirleriyle rekabet edebildi. Biz bu süreç içerisinde oyunu PC tarafında denedik, rakiplerimizin geneli ise PlayStation kullanıcılarıydı.

Fight Lounge içerisinde kendi avatarınızı kontrol ederek farklı insanlar ile iletişime geçebiliyor, onlarla sohbet edebiliyor ve dilediğiniz bir oyun modu içerisinde rekabet edebiliyorsunuz. Avatarlar ve Fight Lounge içerisindeki mekanlar sanki sizi bir Metaverse evreni içerisindeymiş gibi hissettiriyor. Karakterinizi tasarlarken fiziksel özellikler haricinde kıyafet ve aksesuar gibi ince ayarları da dilediğiniz gibi oluşturabiliyorsunuz. Lobiler içerisinde birçok oyuncu bulunuyor ve hepsiyle tek tek iletişime geçebiliyorsunuz. Ancak bu kapalı beta süreci içerisinde lobilerdeki sunucu sorunları bir hayli fazlaydı. Oyundan atma ve lobilerin sürekli kendiliğinden kapanması gibi durumlar söz konusuydu.

Tekken 8 kapalı beta süreci
Tekken 8 kapalı beta süreci

Menü içerisinde Tekken Fight Lounge haricinde Ranked Match, Quick Match ve Battle Tutorial gibi farklı oyun seçenekleri bulunuyor. Ranked Match özelinde konuşacak olursak, oynanabilir 19 karakter içerisinden dilediğinizi seçebiliyor ve karşınıza bir rakip bekliyorsunuz. Kapalı beta süreci olmasından kaynaklı bekleme süreleri bir hayli fazla olsa bile tam sürümde bu tür sorunlar olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Tekken 8 kapalı beta, 3 günlük bir serüvenin ardından sona erdi ve bizi oldukça tatmin ettiğini söyleyebiliriz. Özlediğimiz Tekken aurası daha güçlü bir şekilde geri dönmüş durumda. Oyun 26 Ocak 2024‘te piyasaya sürülecek ve daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: