Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Take-Two Interactive Ve Remedy Entertainment Arasında Logo Gerginliği

Paylaş

Take-Two Interactive ve Remedy Entertainment arasında ticari marka anlaşmazlığı yaşanıyor. Ana sebep ise logoda yer alan “R” harfi.

Remedy ve Take-Two arasındaki bu anlaşmazlık nedir?

Alan Wake 2 ile büyük bir çıkış yakalayan Remedy Entertainment, GTA 6 ile duyuru rekortmeni olan Rockstar Games’in üst kuruluşu Take-Two Interactive ile logo anlaşmazlığı yaşıyor. Ana sebep ise Remedy ve Rockstar Games firmalarının “R” harfini logolarında kullanıyor olması. Yaşanan anlaşmazlığın nereye varacağı bilinmez ancak Take-Two Interactive’in düşüncesine göre logoda yer alan “R” harfi kamuoyunda kafa karışıklığına yol açabilirmiş.

Remedy ve Take-Two arasındaki bu anlaşmazlık nedir?

İşin en enteresan yanı ise bu iki firmanın birlikte Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne oyunlarına Remake projesi geliştirmesi. Yani danışıklı çalışılsa bile ortaya çıkan bu ticari marka anlaşmazlığı sebebiyle aralarında gerginlik yaşanıyor diyebiliriz.

Aslında logo geçen sene değişti

Bildiğiniz üzere Remedy Entertainment aslında daha farklı bir logoya sahipti. Eski logoları mermiyi andıran bir görsel ile süslenmişti ve bu merminin Max Payne’i temsil ettiği belirtiliyordu. Ancak geçtiğimiz sene Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avrupa Birliği içerisinde yapılan ticari marka başvuruları sonrası yeni logo tasarımı, Rockstar Games’in logosuna çok benzediği düşüncesiyle Take-Two Interactive tarafından kabul görmüyor.

Remedy Entertainment iletişim direktörü Thomas Puha; “Eskiden sadece Max Payne vardı. Ancak şirket artık çok daha büyük ve bir sürü oyunla dolu uzun bir portföyümüz var. Eski ve yeni oyunlarla doluyuz.” açıklamasında bulunmuştu. Tabii bu açıklama logo değişim döneminde gelmişti. Günümüzde yaşanan “R” tartışması hakkında iki firmadan herhangi bir açıklama ise yapılmadı. Özellikle birlikte Max Payne projeleri geliştiriyor olmaları işi çok daha enteresan bir hale sokuyor diyebiliriz.

Remedy ve Take-Two arasındaki bu anlaşmazlık nedir?

Remedy Entertainment, son dönemde çıkan Alan Wake 2 ile büyük bir başarı yakaladı. Birçok ödül sahibi olan yapım, aynı zamanda çok büyük satış başarısı da elde etti. Öte yandan Rockstar Games ise şu sıralar GTA 6 için çalışıyor. 2022 Aralık ayının başında yayınlanan GTA 6 fragmanı sonrası izlenme rekorunu elinde tutan firma, oyunu ise 2025 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: