Suzerain’in İlk Ek Paketi Olan Kingdom of Rizia Duyuruldu

Paylaş

Aralık 2020’de çıkan Suzerain, hiç şüphesiz en başarılı yerli yapımlarımızın başında geliyor. Başkan Anton Rayne olarak her açıdan Türkiye’yi andıran hayali bir ülke olan Sordland’ı yönettiğimiz oyun, dünya çapında pek çok hayrana sahip. Geliştirici Torpor Games, geçtiğimiz saatlerde sevilen oyununa dair iki büyük müjde verdi. Suzerain için çıkışının üzerinden geçen iki buçuk yılın ardından Kingdom of Rizia isimli bir ek paket ve devasa bir güncelleme yolda!

Suzerain, Kingdom of Rizia ile monarşiyle tanışacak

Ana oyunun 4 yıl öncesinde geçecek ek paket, Rizia Kralı Romus Toras’ı Suzerain evrenine dahil edecek. Romus’un ve kraliyet ailesinin diğer fertlerinin başından geçenlere tanık olmanın yanında, oyunda monarşiyi de ilk kez bu ek paketle birlikte deneyimleyeceğiz. İçerisinde ana oyundan pek tanıdık figür barındırmayacak ek paket, kral adaylarına içerik yönünden yepyeni bir deneyim sunacak. Kingdom of Rizia’nın da Türk siyasi tarihinden izler barındırıp barındırmayacağı ise büyük bir merak konusu.

Torpor Games’in ikinci müjdesi, oyunun “2.0” sürümü olarak da adlandırılan The Amendment güncellemesi oldu. The Amendment, tamamen ana oyuna yönelik olacak ve içerisinde pek çok özellik barındıracak. Senaryonun belli başlı kısımlarını zenginleştirecek güncelleme, dünya haritasıyla neredeyse sıfır olan etkileşimimizi de artıracak. Güncellemenin teknik kısmında ise oyuncuların uzun süredir beklediği manuel kayıt sistemi göze çarpıyor.

Üçüncü bir müjde de bizden: Hem güncelleme hem de ek paket bu yıl çıkıyor! The Amendment’in yaz aylarında yayımlanması planlanırken, Kingdom of Rizia için yılın sonunu beklememiz gerekecek.

Suzerain evreni daha da genişleyecek

Torpor Games, tüm bu gelişmelerin oyunu ve evrenini geliştirmek için sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor. Ayrıca, Suzerain evreninde geçen yeni bir oyun da yolda! Geliştirme aşamasının daha çok başında olan The Conformist, oyuncuları bu sefer de Sordland’ın sokaklarına götürecek. Hükümetin propaganda kolunda çalışan Orwin ile yaklaşan seçimler öncesinde bir taraf tutmamız gerekecek ve oyun boyunca zorlu kararlar vereceğiz.

Suzerain
The Conformist

Geçenlerde, tıpkı Suzerain gibi ülke gündeminden beslenen bir diğer yerli yapım olan Editor’s Hell’i inceleme fırsatı bulmuştuk. Tek bir kişi tarafından geliştirilen oyun, pek çok yönüyle hoşumuza gitmiş ve 80 puan vererek herkese önermiştik.

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: