Suicide Squad: Kill The Justice League Türkiye’de Yayınlanmayacak İddiaları Gerçeği Yansıtıyor mu?

Suicide Squad: Kill The Justice League için sosyal medya üzerinde yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Warner Bros. Games tarafından yayınlanan oyunun Türkiye’de satışa çıkmayacağı ve ülkemizin kısıtlama getirilmiş bölgeler arasında olduğu söyleniyor. Atarita olarak, bütün bu süreci araştırdık ve oyunun ülkemizdeki geleceği hakkında paylaşılan iddiaları inceliyoruz. Baştan söylemek gerekirse, Suicide Squad: Kill The Justice League Türkiye’de yayınlanacak.

Suicide Squad: Kill The Justice League Türkiye’de yayınlanacak mı?

Sosyal medyada bir kullanıcının, Epic Games Store oyuncu desteği ile yaptığı görüşmeyi paylaşmasının ardından yeni iddialar ortaya atıldı. Epic Games’in yaptığı dönüşe göre Suicide Squad: Kill The Justice League Epic Games Store üzerinde Türkiye bölgesinde satışa çıkmayacak. Epic Games’in açıklamasına göre Türkiye, Rusya ve Belarus gibi kısıtlama getirilen bölgeler arasında bulunuyor.

SteamDB üzerinden kontrol ettiğimizde ise Steam platformu için kısıtlama getirilen bölgeler sadece Rusya ve Belarus olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarafta Türkiye’ye yönelik bir kısıtlama yapılmadığı gibi, oyun için bir MENA-USD fiyatlandırmasının yapılmadığını da ekleyelim. Hali hazırda ön siparişe açık olan Suicide Squad: Kill The Justice League Steam’de 69.99$ fiyat etiketiyle satılıyor. Epic Games Store’da ise yerel fiyatlandırma ile 1.299,99₺ fiyatıyla satışa çıktığı gözümüze çarpıyor.

Dijital oyun mağazalarında kısıtlama getirilen bölgelerin sonradan değişebileceğini göz önünde bulundurursak, bu anlamda kesin bir şey söylemek gerçekten zor. Fakat Warner Bros. Games’in Türkiye distribütörünün CD Media Türkiye olduğunu hesaba katarsak, Suicide Squad: Kill The Justice League’in Türkiye’de yayınlanmaması oldukça zayıf bir ihtimal diyebiliriz.

PC tarafını bir kenara bırakacak olursak

Epic Games Store tarafından geldiği belirtilen açıklama, oyunun PC platformunda yayınlanacağı mağazalardan birisi üzerinde etkiye sahip. Öte yandan Suicide Squad: Kill The Justice League PC’de Steam platformunda da satışa çıkacak. PC platformunun yanı sıra PlayStation ve Xbox konsollarına da gelecek ve her iki tarafta da Türkiye için mağaza sayfaları açılmış durumda.

Suicide Squad: Kill The Justice League
Suicide Squad: Kill The Justice League Türkiye’de yayınlanacak mı?

Xbox mağazasında satılan konsol versiyonu an itibarıyla 1.499,00₺ fiyat etiketiyle listelenirken, PlayStation tarafında da aynı fiyatla ön siparişe açılmış durumda.

Sonuç

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki Suicide Squad: Kill The Justice League Türkiye’de yayınlanacak. Epic Games Store tarafından yapılan açıklamanın, bir yanlış anlaşılma sonucu olduğunu veya Epic Games ile Warner Bros. Games arasındaki bir iletişimsizlikten kaynaklandığını düşünüyoruz. Aksi bir ihtimalde oyun için Türkiye’ye özel bir fiyatlandırma yapılıp ön sipariş alımlarının yapılması mümkün olmazdı diyebiliriz. Ayrıca ön sipariş veren oyuncuların bulunduğunu da ekleyelim.

Tabii zayıf bir olasılık da olsa, kısıtlama getirilen ülkelerin değişebileceği ihtimalini kenara bırakmamak gerekiyor. Ancak bu, ortaya ekstrem sonuçlar çıkaracağı için en azından Suicide Squad: Kill The Justice League için yaşanmayacağını söylemek mümkün. Durum ile ilgili aksi bir gelişme olursa sizleri en hızlı şekilde bilgilendirmeye gayret edeceğiz.

Suicide Squad: Kill The Justice League, 2 Şubat 2024 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek. Yüksek sistem gereksinimleri ile göz korkutuyor, servis oyunu olmasıyla da eleştirileri üzerine topluyordu. Yakında sis perdesi kalkacak. Sizler de konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: