Suicide Squad Oyunundan Joker Gösterildi: Oyunun Yol Haritası da Açıklandı

Rocksteady’nin tepki gören fakat bir yandan da umut beslenerek beklenen yeni oyunu Suicide Squad: Kill The Justice League‘den Joker karakteri ilk kez gösterildi. Bununla birlikte oyun çıktıktan sonra izlenecek yol haritası da paylaşıldı. İlk sezondan itibaren oyuna dahil olacak Joker ve yeni oynanabilir karakterlerin geleceği belirtilirken, karakter hakkında açıklamalar da yapıldı. Bu Joker, bildiğimiz ve alıştığımız Joker değil. Arkham’daki karakterden ziyade Eldeworlds’deki Joker’i göreceğiz.

Suicide Squad’ın Joker’i Vaudeville’den geliyor

Yayınlanan kısa tanıtım videosunda Rocksteady, Joker’in oyunda karşımıza nasıl çıkacağı konusunu da açıkladı. Elseworld‘den gelen karakter, bildiğimiz ve alıştığımız Arkham Joker’i olmayacak. Hali hazırda Suicide Squad’ın bir parçası olacak. Aynı zamanda Rocksteady’ye göre bu sefer karakter biraz daha temellere dönecek. Kendisinden ve etrafındakilerden emin olamayan, dengesiz bir karakter olarak tanımlanıyor.

Oyun içerisinde yeni Joker, haritada seyahat etmek için roketle çalışan bir şemsiye kullanacak. Buradan anlıyoruz ki bu çok yönlü karakter daha mobil becerilere ve hızlı hareket kabiliyetlerine odaklanacak. Canlı servis modeliyle karşımıza çıkacak Suicide Squad: Kill The Justice League için Rocksteady aynı zamanda yeni yol haritalarını da paylaştı. Onlara göre oyun bir “çizgi roman serisine” benzeyecekmiş ve her bölümde savaşa yeni bir karakterin geleceğini vurguluyorlar.

Suicide Squad: Kill The Justice League oyununun ilk sezonu Mart 2024’te başlayacak. Bu sezonda oyuna yeni boss savaşları, oynanabilir karakter olarak Joker ve yeni bir harita eklenecek. Ek olarak yeni silahlar, iki farklı bölüm, yeni aktiviteler de bu içeriklere eşlik edecek. Devamında gelecek 3 sezon boyunca da 3 yeni oynanabilir karakter ve 3 yeni harita göreceğiz. Rocksteady, oyunun her sezonunda bir oynanabilir karakter ve yeni bir harita sözü veriyor. Canlı servis oyunu olmasıyla eleştirilen oyun, içerik bakımından zengin olacağa benziyor.

Suicide Squad Joker
Bu sefer Elseworld’den gelen Joker daha dengesiz bir karakter olacak.

Oyundan gelen son haberler ise Türkiye’de yayınlanmayacağı iddialarından oluşuyordu ve biz de olayın aslını astarını araştırıp, sizlere bildirmiştik. Önümüzdeki hafta çıkacak oyunu oynamak istiyor ve bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını merak ediyorsanız, Suicide Squad: Kill The Justice League sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz. Yapım 30 Ocak 2024’te piyasaya sürülecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: