Suicide Squad İçin Sevindirici İddia: Canlı Hizmet Öğeleri İptal Ediliyor Olabilir

Paylaş

Suicide Squad: Kill the Justice League için geçtiğimiz haftalarda bazı iddialar ve sızıntılar görmüştük. Günümüzdeki her oyunda olması şartmış gibi bu oyuna da canlı hizmet unsurları ekleneceği iddia edilmişti. Battle Pass gibi bir sistemin göründüğü ekran görüntülerinden sonra yeni bir iddia ortaya atıldı. Görünen o ki oyundaki canlı hizmet öğeleri kaldırılıyor. Aynı zamanda çıkış tarihi kendi içerisinde ertelenmiş olabilir.

Suicide Squad: Kill The Justice League en başta yapması gerekeni en sonda yapacak gibi

Geçen hafta Bloomberg’den bir kaynak, oyunun çıkış tarihi konusunu Warner Bros.’un 2023’ün ikinci yarısına ertelediğini iddia etmişti. Raporun ardından sektörün tanınan isimlerinden Jeff Grubb, güvenilir bir kaynağın Suicide Squad: Kill the Justice League oyununun 2024’e ertelendiğini söylediğini açıklamıştı.

Bu erteleme iddiaları konusunda Warner’dan bir yanıt gelmemekle beraber, yeni iddiada bu erteleme sürecinin oyundaki canlı hizmet öğelerinin kırpılması için kullanılacağı belirtildi. Geçen ay çıkan ekran görüntüsü ile bir canlı hizmet oyunu olacağı anlaşılan oyun için tepkiler gecikmedi. Günümüzde hemen hemen her oyunun bir canlı hizmet olma gayesi gütmesi artık oyuncular nezdinde sevinilecek bir şey olmaktan çıktı.

Suicide Squad: Kill The Justice League en başta yapması gerekeni en sonda yapacak gibi
Suicide Squad: Kill the Justice League

Bloomberg’den Jason Schreier, Rocksteady’nin oyunu ertelediğini henüz açıklamamasının sebebinin, yeni bir tarihleri olmamasından ötürü olduğunu iddia etti. Oyunun 2024’e kaymasının mümkün olduğunu belirten Schreier, ana oyunun değişmeyeceğinin de altını çizdi.

Oyun muhtemelen bu canlı hizmet öğeleri nedeniyle de tek kişi oynanacak olsa bile internet bağlantısı gerektirecek. Bu haberlerden sonra tepkileri alan Warner Bros.’un söz konusu öğeleri oyundan kaldırmaması işten bile değil. Diğer türlü Batman Arkham oyunlarıyla çok sevilen ve güvenilen Rocksteady stüdyosunun da oyuncular nezdinde itibarı yerle yeksan olacaktır.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: