Ana Sayfa Oyun Haberleri Diğer Subnautica 2 İçin Unknown Worlds’ten Yüreklere Su Serpen Açıklamalar Geldi

Subnautica 2 İçin Unknown Worlds’ten Yüreklere Su Serpen Açıklamalar Geldi

0
Subnautica 2 İçin Unknown Worlds’ten Yüreklere Su Serpen Açıklamalar Geldi
Subnautica 2

Subnautica 2 hakkında geçenlerde yayılan bilgiler için geliştirici ekipten açıklamalar geldi. Ekip, oyunun GaaS (Game as a Service) oyunu olacağı düşünülüp tepkiler gelmeye başladıktan sonra durumu aydınlığa kavuşturdu. Yapılan açıklamalar, hayatta kalma türündeki yeni oyunun geleceği hakkında öneme sahip. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Subnautica 2 tamamen servis oyunu olmayacak, çok oyunculu taraf sadece bir seçenekten ibaret olacak

Çarşamba günü yapılan kazanç toplantısı sırasında yayıncı Krafton, Subnautica 2 için birkaç kilit bilgi paylaşmıştı. Unknown Worlds tarafından geliştirilen devam oyununun çok oyunculu olacağı ve bir servis oyunu olacağı belirtilmişti. Servis oyunlarının topa tutulduğu bugünlerde gelen bilgiler oyunculardan tepki almakta gecikmedi. Buna takiben, geliştirici ekip de kendi web siteleri üzerinden kafalarda oluşan soru işaretlerini yanıtladı. İşte sorular ve geliştirici ekibin yanıtları!

Subnautica 2 ne zaman çıkacak?

Geliştirici ekip, oyunun erken erişim sürümünün 2024 için planlanmadığını belirtti. Bu yılın sonlarına doğru oyuna dair daha fazla detayın paylaşılacağı açıklandı. Dolayısıyla Subnautica 2’nin net çıkış tarihini yılın ilerleyen aylarda duymayı bekleyebiliriz.

Subnautica 2
Subnautica Below Zero ekran görüntüsü.

Subnautica 2 servis oyunu mu olacak?

Geliştirici ekibin yaptığı açıklamaya göre, yeni oyun tam anlamıyla bir servis oyunu olmayacak. Aynı kategoride ele alınan yapımlara kıyasla içerisinde herhangi bir sezon döngüsü, battle pass veya abonelik sistemi bulunmayacak. Tıpkı önceki oyunlarında olduğu gibi yeni hayatta kalma oyununu da düzenli güncellemelerle destekleyecekler.

Subnautica 2 tek oyunculu oynanabilecek mi?

Krafton’un yaptığı açıklama üzerine oyuncular, devam oyununda bir internet bağlantısı zorunluluğu olacağını düşünmeye başlamışlardı. Ancak geliştirici Unknown Worlds’ün açıklamalarına göre oyunun odağı çok oyunculu mod olmayacak. Çok oyunculu taraf sadece bir seçenek olarak ele alınmış ve isteyen oyuncular, tek başlarına da oyunu gönüllerince deneyimleyebilecekler.

Sonuç olarak

Öyle anlıyoruz ki Unknown Worlds’ün sevilen hayatta kalma oyunu serisi, doğrudan bir servis oyunu olduğunu söyleyemeyeceğimiz devam oyunuyla serüvenine devam edecek. Özellikle tek oyunculu oyunlarda başarısını yakalamış stüdyoların servis oyunlarına dönüyor olmaları bugünlerde büyük tepkiler topluyor. Oyuncular, stüdyoların iyi yaptıkları şeyleri sürdürmelerini istiyor. Bunun yankılarını da yakın zamanda çıkan Suicide Squad: Kill the Justice League gibi oyunlarda sıkça duymaya başladık.

Unknown Worlds’un yaptığı açıklamalar, oyuncuların yüreğine su serpti diyebiliriz. Yeni oyun hakkında gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca görüşlerinizi, hemen aşağıda yer alan yorumlar kısmında paylaşmayı da unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz