Street Fighter 6 Açık Beta Tarihleri Duyuruldu

Paylaş

Sevilen dövüş oyunu serisi Street Fighter’ın yeni oyunu için açık beta tarihleri bir fragman eşliğinde paylaşıldı. Oyunun bir önceki kapalı beta testlerindeki içeriklerinin tamamını içerecek herkese açık süreç için tarihler belli olmuş durumda. Street Fighter 6 açık beta ne zaman başlayacak? Gelin birlikte öğrenelim.

Street Fighter 6 açık beta ne zaman başlayacak?

Oyunun açık beta testleri 19-21 Mayıs tarihleri arasında PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Steam platformlarında gerçekleşecek. Herkese açık olarak yapılan bu süreçte oyunu erkenden denemek isteyen bütün oyunculara fırsat verilecek. Aynı zamanda oyunun hali hazırda yayınlanmış bir demo sürümü de bulunuyor. Yeni dövüş oyununun mekaniklerini yerinde deneyimlemek isteyen oyuncular bu tarihler arasında ücretsiz olarak katılabilecekler.

Capcom’un sevilen serisi için belirlenen Türkiye fiyatı biraz uçuk olsa da önden denemek isteyen oyuncular bu fiyatı vermek zorunda değil. Steam mağaza sayfası üzerinden dilerlerse şimdiden demoyu indirebilir, dilerlerse de Street Fighter 6 açık beta testlerine katılarak oyunun güncel durumu hakkında fikir sahibi olabilirler.

SF6 içerisinde 18 adet karakter barındırarak karşımıza çıkacak. Demo sürümü ise içerisinde iki adet karakter barındıracak ve oyuncular bu iki karakter ile World Tour modunun ilk bölümünü oynama şansına sahip olacak.

Street Fighter 6 açık beta testleri boyunca çapraz oyun özelliği de aktif olacağından, farklı platformlardaki oyuncular birbirlerine karşı da mücadele edebilecek. Yaklaşan beta boyunca 8 karakter ile oynayabilecek ve oyunun birçok farklı modunu da deneyebileceksiniz.

Street Fighter 6 açık beta testlerinin tarihleri belli oldu.
Street Fighter 6 açık beta testlerinin tarihleri belli oldu.

Açık betada hangi karakterler ile oynayabileceğiz?

İkinci kapalı beta testlerinde olduğu gibi yine 8 karakteri deneme şansımız olacak. İsimler şu şekilde:

  • Luke
  • Jamie
  • Chun-Li
  • Juri
  • Kimberly
  • Guile
  • Ryu
  • Ken

Street Fighter 6 çıkış tarihi

Street Fighter 6, 1 Haziran 2023 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC platformlarında piyasaya sürülecek.

PC için belirlenen fiyat standart sürümü için Steam’de 849,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Konsol tarafında da yine fiyatta bir değişiklik olmadığı gözümüze çarpıyor. Capcom’un geliştirip yayınladığı ve sevilen dövüş oyunu serisinin son temsilcisi çok yakında aramızda olacak. Kimler birbirini pataklamak istiyor?

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: