Steam’de Son Gün! Bu Oyunları Almayan 20 Kasım’dan Sonra Pişman Oluyor!

Paylaş

20 Kasım’dan sonra Steam’in USD para birimine geçecek olmasıyla birlikte biz oyuncuları da büyük bir telaş kaplamış durumda. Hemen ardından başlayacak 21 Kasım indirimleri ise bizler için pek bir anlam ifade etmiyor olabilir. Zira oyunlar büyük bir fiyat artışı yaşayacak. Sizler için Türk lirasıyla son kez alabileceğiniz bazı oyunları derledik. Herkese geçmiş olsun!

Steam 20 Kasım’dan önce alınabilecek oyunlar:

Steam 20 Kasım günü USD’ye geçiyor!

20 Kasım tarihinden sonra platform üzerinden satın almak istediğimiz oyunları Türk lirasıyla değil de, USD para birimiyle satın almamız gerekecek. Ülkemizde sürekli yükselişe geçen dolar kuruna bakacak olursak oyun fiyatları epey bir artacak ve süreç içerisinde de artış yaşamaya devam edecek gibi görünüyor. Bu listede sizlere Türk lirasıyla son kez alabileceğiniz ve hatta mutlaka almanız gereken bazı oyunları söylüyoruz;

Half-Life Complete paket – %89 indirim ile birlikte 70,58 TL

Ne yapacağız biz bu eski oyunları diye düşünmeyin. Hazır Half-Life Steam üzerinde ücretsiz olarak dağıtılıyorken, serinin diğer oyunlarını da kütüphanenize katmak oldukça akıllıca bir hareket olabilir. Zaten zam yiyen bu oyunlar, 20 Kasım günü bir kez daha zam yer diye düşünüyoruz. Paket içerisinde Team Fortress Classic, Half-Life: Opposing Force, Half-Life, Half-Life: Blue Shift, Half-Life 2, Half-Life 1: Source, Half-Life 2: Episode One ve Half-Life 2: Episode Two yer alıyor.

Half-Life Complete paket
Half-Life Complete paket

Mafia Trilogy paketi – %67 indirim ile birlikte 123,42 TL

Daha önce Mafia serisine hiç başlamadıysanız bu muhteşem indirim yüzü gören paket, fırsatı ayağınıza getirdi diyebiliriz. İçerisinde Mafia: Definitive Edition, Mafia II: Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition yer alıyor. İlk oyunun Remake versiyonu olan Mafia: Definitive Edition ise kendi başına 64,75 TL’ye satın alınabiliyor.


Gears 5 – %75 indirim ile birlikte 99,75 TL

Gears 5 ve Gears Tactics dışında serideki hiçbir oyun Steam üzerinde yer almıyor. Ancak Gears 5, rakiplerine adeta ders niteliğinde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Serinin diğer oyunlarını deneyimleme şansı bulamadıysanız onları YouTube aracılığı ile izleyebilir, daha sonra bu oyuna devam edebilirsiniz. Ayrıca içerisinde Türkçe altyazı seçeneği de bulunuyor.


Stardew Valley – 24,00 TL

Dilimizde tüy bitti desek yeridir herhalde. Bu oyunu almayan, aldırtmayan kimse kalmasın lütfen. Hiçbir zam döneminden etkilenmemiş olmasına rağmen halen daha kütüphanesinde yer vermeyen oyuncu arkadaşlarımız var. Lütfen 24,00 TL’ye Stardew Valley‘i kütüphanenize ekleyin dostlar.


Baldur’s Gate 3 – 799,00 TL

Size indirimden çok daha değerli bir bilgi veriyorum. Baldur’s Gate 3‘ü bu fiyata satın almazsanız maalesef 20 Kasım’dan sonra bir daha satın almanız çok zorlu olacak. Öyle ki, The Game Awards 2023 içerisinde “Yılın Oyunu” ödülüne doğru koşarken bu son fırsatınız olabilir sevgili arkadaşlar. Eğer halen daha kararsız kaldıysanız sizi şöyle incelememize doğru alalım.


Unpacking – %50 indirim ile birlikte 16,00 TL

Biraz rahatlamaya veya yorgun bir iş gününden sonra kafanızı yormadan bir şeyler oynamaya hazırsanız o halde Unpacking tam size göre bir oyun. Sevimli ve rahatlatıcı atmosferi içerisinde kutulardan eşyalar çıkartarak odanızı dizayn edeceksiniz. Bir diğer yandan ise oyunun size sunduğu mini görevler ile birlikte daha keyifli bir oynanış yakalayacaksınız.


S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – 345,00 TL

Sürekli ertelense bile çıktığında çok büyük ses getireceğini düşündüğümüz S.T.A.L.K.E.R. 2, halen zamlanmamış fiyatıyla sadece 345,00 TL’ye alınabiliyor. Yüzlerce saati geçen oynanış süresi sunacağını biliyoruz ve günümüzde böyle bir oyunu bu fiyata satın almak zaten zor iken, 20 Kasım’dan sonra daha da imkansız hale gelecektir diye düşünüyoruz.


Mayhem Brawler – %60 indirim ile birlikte 38,40 TL

90’ların atari salonları ruhunu evimize kadar taşıyan Mayhem Brawler‘ın indirimde kaçırılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Yerli bir yapım olan bu sürükleyici oyun, 20 Kasım’dan sonra kesinlikle zam yiyecek ve bu resmi olarak doğrulandı diyebiliriz. Bu sebeple şu indirim son fırsatınız olacaktır dostlar.

Mayhem Brawler
Mayhem Brawler

Sekiro: Shadows Die Twice – GOTY Edition – %50 indirim ile birlikte 779,99 TL

140,00 TL civarına düştüğünde almayanların biraz pahalı olsa bile bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini düşünüyoruz. Yılın Oyunu ödülünü almayı başarmış olan ve gerçekten çok zevkli bir Souls-like yapımı olan Sekiro: Shadows Die Twice, daha ne kadar artabilir ki diyebileceğimiz fiyatlara çıkacaktır diye düşünüyoruz.


Frostpunk – 56,00 TL

Steam üzerinde 280,00 TL’ye satılan bu muhteşem strateji oyunu, eTail avantajıyla birlikte 56,00 TL’ye satın alınabiliyor. This War of Mine’ı yapan ekibin elinden çıkmış olan Frostpunk, şehir kurma ve kaynak yönetimi türleri içerisinde yer alan en iyi oyun dersek yalan olmaz herhalde. Oyunda her seçiminizin bir sonucu olacağını da unutmamanızı diliyoruz. Buraya tıklayarak oyunun sayfasına ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

5 YORUMLAR

guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
19 Kasım 2023 14:00

frostpunk ben de idirimli değil. süresi mi bitmiş

Anonim
Anonim
19 Kasım 2023 17:51

Sekiroyu 20 kasımdan sonra alsanız da çok büyük bi fiyat değişikliği olmaz bence

Anonim
Anonim
Bu kişiye yanıt:  Anonim
19 Kasım 2023 23:35

Sekiro fiyatı 20 kasımdan sonra yarı yaraya düşecek.

Anonim
Anonim
20 Kasım 2023 06:09

Bende çoğu oyun şuanda olduğu fiyatta kalacak. Çünkü zaten 20 kasımda herkes şok olmasın diye ekimde yapıldı bile zamlar. Hatta ağustos/eylülde zam furyası pick yaptı. O aylardan önce alanlar yaşadı. Ben tahmin ediyodum bunu ve 1 maaşımı harcadım 850 oyun var hesapta. 3 5 tlye aldığım oyunlar 200 tl. 100e aldıklarım 1500 olmuş. Şuan steamdb de 150bin lira diyor oyunların değerine ben 20 bin harcamışımdır en fazla. Şimdi yapmaya kalksam yapamazdım o hesabı. 1 2 maaşımı gözden çıkarmıştım çokta iyi yaptım. Bir ömür oynarım 😂

Anonim
Anonim
21 Kasım 2023 14:53

Bugün itibari ile fiyatlar USD oldu steame girdim baktım bakmaz olaydım. Ne o öyle 150 TL’lik oyun 750 TL’ye eşdeğer o yüzden şu saatten sonra yaşasın Epic Games

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: