Starfield PS5 Sürümü İçin Başlatılan İmza Kampanyası Büyük İlgi Gördü: Açıklamalar Hayli Tehlikeli!

Paylaş

Geçtiğimiz hafta başlatılan Starfield PS5 sürümü imza kampanyası oyuncular nezdinde büyük ilgi görmeyi başardı. Bethesda’nın oyunu PlayStation 5 platformunda da yayınlaması için Xbox’a tepki olarak başlatılan kampanya 5 günde neredeyse 2.500 imzaya ulaşmış durumda. Görünen o ki PlayStation oyuncuları da son fragmanın üzerine Bethesda’nın yeni RPG oyunu için fazlasıyla heyecanlanmış durumda.

Starfield PS5 sürümü için başlatılan kampanya 2.500 imzaya dayandı

İlk kez Starfield Direct sunumundan 3 gün sonra, 15 Haziran’da başlatılan imza kampanyası ile oyuncular, Bethesda’nın yeni RPG’sinin Xbox’a özel çıkacak olmasına tepki gösterdi. Bethesda’nın Microsoft tarafından satın alınması sebebiyle PlayStation sürümü çıkmayacak oyun için bir imza kampanyası başlatıldı. Şu ana kadar ise toplamda 2.476 adet imza toplandı.

Söz konusu imza kampanyası oyuncular arasında da ilgi gördü ve tartışmalara sebep oldu. Bir grup Sony’nin bu zamana kadar PC’ye getirmediği PlayStation özel oyunlarını göstererek hayranları eleştirse de PlayStation oyuncuları da Bethesda’nın oyunlarının Sony’nin konsolunda daha fazla satılacağını iddia ediyor.

Yayınlanan kampanyanın açıklamasında “On yılı aşkın bir süredir Bethesda oyunları PlayStation’da daha iyi bir performans gösteriyorlar, daha iyi çalışıyorlar ve daha iyi satıyorlar. Xbox’ın ve özellikle Phill Spencer’ın bunları elinden almaya hiçbir hakkı yok” ifadelerine yer verilmiş. Starfield PS5 sürümünün gelmeyecek olmasının kemik oyuncu kitlesine de zarar vereceği iddia ediliyor.

Açıklamanın geri kalanında ise Xbox’a ve oyuncularına yönelik bazı ciddi eleştiriler söz konusu. Öyle ki kampanyayı oluşturan kişi “İkinci olarak, Xbox ve 12 kendini adamış oyuncusu Starfield’ı ya da herhangi bir ayrıcalığı hak etmiyor” şeklinde sert ifadeler kullanmış.

Starfield PS5 sürümü için başlatılan imza kampanyası 5 günde 2.500 imzaya dayanmış durumda.
Starfield PS5 Sürümü İçin Başlatılan İmza Kampanyası Büyük İlgi Gördü: Açıklamalar Hayli Tehlikeli!

Oyunun performansı ve teknik tarafı için ise Redfall ve Halo Infinite gibi çıkışta problemleri olan Xbox özel oyunları örnek gösterilerek “Starfield PS5’e çıkmazsa muhtemelen kötü bir oyun olacak” şeklinde iddialar ortaya atılmış.

Kampanya açıklamasının ilerleyen bölümlerinde ise Xbox patronu Phil Spencer’a tehlikeli ithamlarda bulunulmuş. Kampanyaya ve gelen 2.500’e yakın imzaya bakarak PlayStation oyuncularının farklı bir platformda özel oyun görmekten mutsuz olduklarını anlıyoruz. Muhtemelen yalnızca kendi platformlarına çıkan özel oyunlar görmek istiyorlar.

Starfield PS5 sürümü gelmeyecek olsa da 6 Eylül’de Xbox Series X|S ve PC platformlarında piyasaya sürülecek. Oyun hakkında bildiğimiz tüm detayları da buradan ilgili makalemize giderek okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: